ونزوئلا کانون تولید محصولات ایران خودرو به آمریکای جنوبیبه گزارش بازار به نقل از ایران خودرو، در نشستی که با حضور معاون و امور بین الملل ایران خودرو، وزیر حمل و نقل و انتقال کشور ونزوئلا و نمایندگان وزارت دفاع و وزارت امور خارجه ایران، مدیرعامل شرکت سایپا، رئیس هیئت مدیره شرکت تراکتورسازی و رئیس هیئت مدیره صنایع ریخته‌گری تاکستان برگزار شد، تفاهم نامه‌های مربوط به توسعه همکاری‌های میان خودروسازان داخلی و کشور ونزوئلا، به امضا رسید.

در این جلسه، رامون ولاسکز، وزیر حمل و نقل کشور ونزوئلا، با اشاره به برگزاری موفق فستیوال فروش خودروهای ایرانی در حاشیه نمایشگاه فناوری ایران- ونزوئلا، از استقبال مردم این کشور از محصولات ایرانی خبر داد و گفت: پیشنهاد می شود تا یک ماه باشد. آتی، هزار دستگاه خودرو از هر خودروساز به کشور ونزوئلا و تا پیش از انتهای سال جاری شمسی نیز دست کم دوهزار دستگاه خودروی دیگر از هر خودروساز به این کشور صادر می شود.

وی با بیان این‌که بازار ونزوئلا می‌تواند برای تولید محصولات ایرانی به بازارهای اطراف ونزوئلا باشد، ضمن درخواست راه‌اندازی هرچه سریع‌تر شرکت خودروسازی و نیز فعال شدن شرکت‌های قطعه ساز ایرانی در جهت توسعه صنعت خودروسازی در آن کشور، گفت: در حوزه خدمات پس از آن. از فروش نیز ارسال قطعات یدکی، آموزش پرسنل و ارائه خدمات مناسب، از درخواست های جدی ونزوئلاست.

امیرعباس فرنودی، معاون اهمیت و امور بین الملل ایران از طرف دیگر خودروساز، جهت تامین دقیق خواسته های ونیلایی را اعلام کرد.

هم، محمدرضا فلسفی، چنین احتمالی خطر ریخته گری و رئیس هیئت مدیره صنایع ریخته گری تاکستان نیز، ضمن ارائه توانمندی های قطعه سازی گروه، بر آمادگی شرکت ایران خودرو برای آغاز همکاری های متمرکز بر این موضوع و به این ترتیب، در نظر گرفته شد. اولین فرصت زمینه حضور تیم تولید قطعات ریخته گری شرکت ایران خودرو در کشور ونزوئلا برای انجام مذاکرات فی مابین ارائه می شود.

گفتنی است، در انتهای این نشست مشترک که در شرکت ساپیا برگزار شد، تفاهم نامه توسعه همکاری میان گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودروسازی سایپا و تراکتورسازی با کشور ونزوئلا به امضا رسید.