وزارت کار با اداره اداره نمی شودبه گزارش بازار به نقل از خانه ملت، رحیم زارع، در واکنش به استعفای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: وزیر تعاون نمی‌تواند مهره‌ای را در این حوزه داشته باشد و باید فردی اداره این وزارتخانه را تمام کند که به زمینه‌ای برسد. های مرتبط با این وزارتخانه از اقتصاد، بودجه، بازنشستگی، کارگری، فقر و بیکاری و… و. اشراف داشته باشد و برنامه‌هایی ارائه دهد که با اجرای آنها در جامعه نشاط ایجاد شود. از سوی دیگر باید مناسبات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و پروتکل‌های اجرایی کشور را بشناسد و در مدت زمان کوتاهی برای رفع مشکلات بازنشستگان و کار ارائه دهد.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزیر کار باید با سازمان برنامه و بودجه خوبی داشته باشد ضمن اینکه باید هم خوب نگاه کرده، هم فکر کرده و هم عمل کند چرا که اگر بخواهد. تنها با شعار دادن به اداره این وزارتخانه بپردازد مشکلی باقی خواهد ماند.

وی بیان کرد: دولت باید بدون تعارف فرد را انتخاب کند که مشکلاتی در حوزه های مختلف مرتبط با این وزارتخانه از صندوق های بازنشستگی و هلدینگ های زیرمجموعه وزارت کار را حل کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در جهت رفع معضلات فعلی در حوزه‌های اجتماعی به ویژه تامین اجتماعی کار کند نه این که بد نمایشی انجام دهد چرا که بهترین درد برای یک جامعه این است که آنها راضی کنند. به ارزش‌ها، آرمان‌ها و احساسات مردم توجه نمی‌کنند و تنها به ارائه گزارش‌های بی‌پایه و اساس اکتفا می‌پردازند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی چنین تاکید کرد: دولت نباید فردی را برای اداره این وزارتخانه انتخاب کند که تنها با شعار دادن سعی کنید در کسب رای اعتماد از مجلس داشته باشید که در شرایطی به کشور و بدنه دولت آسیب وارد شود. می کند.