وزارت نفت در بحث دیپلماسی انرژی عملکرد بسیار موفقی داشته استبه گزارش بازار به نقل از وزارت نفت، عبدالعلی رحیمی‌مظمی با بیان اینکه در شرایط کنونی دیپلماسی انرژی می‌تواند نقش بسیار ارزنده‌ای را در تبدیل بحران‌ها به فرصت‌ها ایفا کند، گفت: این هنر هر مدیری در هر شرایطی است که کرک‌ها به فرصت‌هایی تبدیل می‌شوند. .

وی با اشاره به نفت بزرگ‌ترین فرصت برای کشوری بوده است که در طول دهه‌های گذشته به‌دلیل نامناسب‌ها در برخی مواقع به خطر تبدیل می‌شوند، افزود: اگر از فرصت‌ها بخواهیم استفاده کنیم، باید دیپلماسی انرژی فعال داشته باشیم و وزارت نفت و وزارت نفت و وزارت امور خارجه را در نظر بگیریم. باید به نقش خود در این حوزه عمل کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: وزارت نفت در دیپلماسی انرژی بسیار موفق عمل کرده است، ارتباط و گفت‌وگو در حوزه انرژی با آذربایجان که همسایه ماست و از طرفی با این کشور از استان‌های همجوار خود مراوداتی داریم، می‌توانیم. در پیشبرد دیپلماسی به‌ویژه در بخش انرژی عامل باشد.

رحیمی‌مظفری اظهار داشت: کشور ما هرچقدر خود را با همسایه‌ها حفظ کند و دیپلماسی فعال در حوزه‌های حوزه انرژی داشته باشد در بسیاری از عرصه‌ها موفق‌تر خواهد بود.

وی گفت: بنده به نوبه خود از وزیر نفت بابت فعال کردن بخش دیپلماسی انرژی در این دولت تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم این رفت و آمدها و ملاقات‌ها، به نفع کشور و مردم باشد و ما را هرچه بیشتر به سمت توسعه پیش ببرد.