وزارت ارشاد آماده انتقال جسد ابتهاج به ایران استگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزدر پی انتشار خبری صبح امروز مبنی بر وصیت هوشنگ ابتهاج با موضوع تشییع این شاعر در کنار درخت یاسی منزلش در تهران، وزارت ارشاد آمادگی خود را برای انتقال و تشییع پیکر هوشنگ ابتهاج (سایه) در ایران اعلام کرد.

محمود شلاوی معاون وزیر و مدیرکل حوزه وزارت ارشاد به نمایندگی از وزیر ارشاد در تماس تلفنی با یلدا ابطحاج دختر امیرهوشنگ ابطحاج ضمن کنترل پیام تسلیت اسماعیلی به وی مبنی بر آمادگی این وزارتخانه برای برای انتقال پیکر مرحوم هوشنگ ابطحاج (شایع) به ایران همکاری نکرد و مراسم تشییع این شاعر معاصر در وطن اعلام شد.

شلاوی ادامه داد: از زمانی که آقای سیه در بیمارستان بستری شد، همانطور که وزیر شواهد تاکید کرد، همواره آخرین وضعیت سلامت ایشان توسط خانم یلدا اولثق از ما پرسیده شده است. امروز بلافاصله پس از دریافت خبر درگذشت وی، در تماس تلفنی با دخترش زنده یاد، پیام آرامش وزیر را به خانواده وی رساندیم و از همکاری و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتقال پیکر پاک ساعی خبر دادیم. به ایران

امیرهوشنگ ابتطاق (ح.ا سیح) که در تیرماه 1401 بر اثر نارسایی کلیه در بیمارستانی در شهر کلن آلمان بستری و مداوا شده بود، صبح امروز چهارشنبه 28 مرداد در سن 94 سالگی درگذشت. زنده یاد ابتطاق در سال 1306 در رشت به دنیا آمد و در سن 20 سالگی اولین کتاب خود را با نام «نخستین اشعار» منتشر کرد و از غزلیات در کنار سرودن شعر در قالب های سنتی دیگر جان سالم به در برد و همچنین نمونه های موفق از جمله آثار این شاعر بزرگ است. شعر نو شعر تصنیف معروف «سپید» که به «ایران و سرای امید» معروف است از سروده های ابتهاج است.

منبع: فارس

انتهای پیام/