هیچ مدلی از خرما در اختیار سازمان توسعه تجارت ایران نیستمهدی ضیغمی در حاشیه نشست با فعالان حوزه خرما در دشتستان در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت در زمینه تولید رونق خرما تمام توان و توانایی خود را می‌برد و امیدوارم با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط با نتایج نظر در مورد بهبود وضعیت معیشتی نخلداران. و تولید کنندگان خرما برسیم.

وی افزود: تنها راه رونق خرما، بهبود وضعیت این محصول است و با توجه به نزدیک شدن به زمان برداشت محصول، تا 2 هفته آینده باید در جلسه اضطراری طبیعت خرما برگزار شود تا بتوانیم به راه حل اصولی و اساسی دست کنیم.

معاون سازمان برای توسعه تجارت ایران خاطر نشان کرد: باید برای توسعه تجارت ایران، توجیه لازم برای رسیدن به هدف ایجاد شود و این در حالی است که اکنون مدلی از خرما در اختیار سازمان توسعه تجارت ایران نیست و چیزی برای ارائه به طرف‌های خارجی نداریم و این‌مساله است. حوزه خرما در سنوات گذشته عملکرد ضعیفی داشته است.

ضیغمی تصریح کرد: بندر دیر در استان بوشهر یک بندر کانری برای تولید یخچالی به قطر است و به عنوان بندر معین ایران برای مقاومت به قطر تعیین شده است که می‌توان گامی بلندی برای رونق خرما داشت.

وی یادآور شد: ۶ استان خرماخیز در کشور داریم که اگر نمایندگان این استان‌ها در مجلس و مدیران ارشد استانی، همکاری و هندلی داشته باشند حتما خرما رونق می‌دهند.