همکاری با دوست، تحریم‌های حوزه نفت و انرژی را خنثی می‌کندبه گزارش بازار به نقل از وزارت نفت، ‌ حسین حسین‌زاده درباره سفرهای سفر جواد اوجی، وزیر نفت به آمریکای لاتین به منظور توسعه همکاری‌های نفتی به خبرنگار شانا گفت: در این سفر هیئت ایرانی به ریاست وزیر نفت، دیدارهایی با وزیر نفت و انرژی، امور مربوط به وزارت نفت انجام شد. کشورهای خارجی و اقتصاد سه کشور آمریکای لاتین (ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا) انجام و درباره همکاری چندجانبه در حوزه‌های مختلف نفت و انرژی گفت‌وگو کردند.

وی افزود: در این سفر تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه انرژی بین ایران و سه کشور ونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه امضا شد، همچنین هیئت ایرانی از نفت و گاز مقصد بازدید کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ایران و آمریکای لاتین توانایی خوبی برای همکاری‌ها به‌ویژه در بخش انرژی دارند، بیان می‌کند: همکاری با دوست، تحریم‌ها در حوزه نفت و انرژی را خنثی می‌کند، دولت و مجلس دیپلماسی انرژی را در آمریکا. لاتین فعال و گفت‌وگوهای ثمربخشی با رؤسای جمهوری و مقام‌های ارشد ونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه انجام شده است.

حسین‌زاده با فعالیت‌های برون مرزی ایران در حوزه انرژی‌های انرژی حتی در آمریکای لاتین هم می‌کند، اظهار کرد: فعال شدن در حوزه اکو، عضویت سازمان همکاری‌های شانگهای، سفرهای برونمرزی وزیر نفت از دیگر نکات بسیار مثبت در افزایش دیپلماسی انرژی سیزدهم است. که جای قدردانی و تشکر دارد.