همه‌ی جوانان خصوصا دانشجویان باید با مسائل کشور مماس شوندبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام والمسلمین استیری خطیب نماز عید فطر بخش کهریزک در ابتدای خطبه‌های خود گفت: ابتدا تبریک عرض می‌کنم این عید بزرگ مسلمین را به محضر ولی الله اعظم(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و شما برادران و خواهران نمازگزار.

حجت الاسلام والمسلمین استیری بیان داشت: عید فطر روز بسیار بزرگی است، روزی است که پس از یک ماه عبادت همه برای گرفتن پاداش الهی آماده می‌شوند.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک اظهار داشت: امیرالمومنین در یکی از خطبه‌های نماز عید سعید فطر که در نهج‌البلاغه آمده است(خطبه ۲۸) می‌فرمایند آیا کسی نیست که قبل از اینکه مرگش فرارسد توبه کند؛ آیا کسی نیست که قبل از اینکه روز ناراحتی فرارسد عمل نیکی انجام دهد.

وی افزود: امروز روز توبه است، روز قیامت به دلیل عذاب و فشارهای سختی که در آن وجود دارد به عنوان روز ناراحتی یاد شده است لذا قبل از مشاهده این فشارها از فرصت استفاده کرده و با ترک معصیت به دنبال ذخیره‌ای برای آن روز باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین استیری با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار با دانشجویان گفت: حضرت آقا در دیدار با دانشجویان فرمودند از انفعال و ناامیدی پرهیز کنید.

وی ادامه داد: همه‌ی ما خصوصا جوانان بالاخص دانشجویان باید به این نکته اهمیت بدهیم چرا که امروز دشمن از جهات مختلف برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام می‌کند.

حجت الاسلام استیری تاکید داشت: دشمن امروز از مقابله نظامی عاجز مانده و به دنبال راه‌های دیگری جز جنگ فیزیکی و تحریم ایران است.

وی تصریح کرد: دشمنان به دنبال ایجاد جنگ روانی میان مردم، مسئولین و جوانان هستند تا یاس و ناامیدی را به وجود آورند.

امام جمعه بخش کهریزک خاطر نشان کرد: همه‌ی جوانان خصوصا دانشجویان باید با مسائل کشور مماس شوند یعنی نگاهی بالاتر از دید عادی نسبت به جریانات داشته باشند.

وی افزود: دشمن امروز به دنبال ایجاد شک و شبهه است و اگر مسائل را از نزدیک بررسی نکنیم دچار شبهه خواهیم شد.

خطیب نماز عید سعید فطر در باقرشهر بیان داشت: دشمنان در تلاش هستند در فضای مجازی، شبکه‌ها، سایت‌ها و تلفن‌های همراه ورود کنند و با طرح شبهات نسبت به اعتقادات ما انحراف ایجاد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین استیری ضمن تبریک هفته شوراها گفت: این هفته را به شوراهای شهر و روستا تبریک عرض می‌کنم اگر چه شهرهای باقرشهر و کهریزک از داشتن شورا محروم هستند.

امام جمعه بخش کهریزک بیان داشت: یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی موضوع شوراها است که با هدف تامین بستری برای اولویت‌ها و سیاست‌ها بوجود آمد.

وی ادامه داد: اما گاها بروز برخی حواشی اثرات منطقه‌ای و ملی به دنبال دارد که از مسئولین عزیز خواستاریم قانونی جامع، کامل و مانع تصویب کنند تا در تمام انتخابات معیارها و ضوابط مشخص شده و به مردم و مسئولین شفاف شود و با ایجاد فیلتری کارآمد هر کسی به این مسئله ورود نکند.