همسان سازی ضرایب مالیاتی برای حمایت از اصناف نیاز استبه گزارش بازار به نقل از اتاق‌های اصناف مرکز آذربایجان غربی، اصغر طاهری پور در این زمینه اظهار داشت: در چرخه مالیات، از یک کسب بارها مالیات اخذ می‌شود، زمان فروش مغازه، برای سرقفلی، ارزش افزوده و درآمد از انواع مختلف مالیات است. توسط کسبه باید پرداخت شود که این امر عملا آنها را دچار مشکل کرده است.

وی ادامه داد: اگر موضوع اخذ مالیات از بانک‌ها باشد، مطمئناً می‌تواند باعث آسیب به بازاریان و خروج سرمایه از بانک‌ها و تبدیل آن به ارز و سکه خواهد شد.

طاهری پور بیان کرد: اصناف در کمک به ثبات اقتصادی در کنار دولت هستند. اصناف همیشه در کنار دولت و نظام بوده و پای آرمان‌های انقلاب ایستاده است.

وی با بیان اینکه روزهای بسیار سختی را در دوره‌هایی پشت سر گذاشت و بارها طبق دستور ستاد ملی برای حفظ جان مردم، کسب و کار خود را تعطیل کردند، گفت: در دوره گذشته قرار بر این بود که در قالب بسته‌های تشدید کننده از اصناف. حمایت شود ولی این اتفاق انجام نشد و خیلی از اصناف به همین خاطر ورشکست شدند.

طاهری پور با بیان اینکه نوسانات قیمت باعث متضرر شدن اصناف شده است. در این شرایط دریافتی‌های مالیاتی باید کارشناسی شده باشد، افزودن تصمیمات مالیاتی بر اساس درآمدهای استان‌ها، تا تفاوت بین تهران و شهرها که اکثر کسب‌وکارهای خرده فروش هستند، وجود داشته باشد، ارزیابی شود.

رئیس اتاق اصناف مرکز آذربایجان غربی بیانان کرد: اخذ مالیات یکسان در همه شهرها به دلیل نبود درآمد یکسان عادلانه به خصوص میزان درآمد در آذربایجانغربی پایین تر از متوسط ​​کشور نیست.

وی مشخص می‌شود: سازمان امور مالیاتی بیشتر برای دریافت فرارهای مالیاتی و به جای اخذ چند نوبته مالیاتی از واحدهای صنفی‌بال روشی درمانی برای شناسایی کسب و کارهایی که بدون پرداخت مالیات، فعالیت‌های بدنی می‌شوند.