هشدار وحشت در سرزمین های اشغالیبه گزارش خبرنگار شبکه خبری تهراندر ماه های اخیر اخبار حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی به یکی از اصلی ترین اخبار رسانه ها تبدیل شده است. آخرین وقوع این حملات، صدای مداوم آژیرهای خطر در سرزمین های اشغالی بود که بسیاری از ساکنان این کشور را نگران کرد. اسرائیلی‌های ساکن در سرزمین‌های اشغالی با این توهم که ایران یا دیگر گروه‌های مقاومت می‌خواهند به سمت آنها موشک شلیک کنند، با شنیدن صدای عزیر به پناهگاه‌ها گریختند، به طوری که در یکی از شهرها حدود 30000 نفر وارد پناهگاه‌ها شدند. و از ترس می لرزید.

وضعیت کنونی و ناتوانی سران رژیم در حل و فصل اوضاع، نیر دوری، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی را مجبور کرده است تا به ساکنان سرزمین های اشغالی توضیح دهد که علت آژیر خطر در حال بررسی است. پس از بررسی ها، مقامات رژیم مدعی شدند که کلید خطر نظامی رژیم به دست هکرها افتاده است. دو روزنامه بزرگ، جروزالم پست و قلب، استدلال کرده اند که چنین حملاتی می تواند توسط ایران هدایت شود و رژیم در حال تحقیق است.

این در حالی است که مسئولان و مردم نظام به دلیل ناتوانی در کنترل مشکل موجود، نمی دانند صدای واقعی کدام یک از آژیرها است و باید به محض شنیدن آن به حفاظت بروند و کدام غیر واقعی است. این باعث ترس و وحشت بین آنها شد.

رژیم در گذشته مورد حملات سایبری مشابهی قرار گرفته است، اما آنچه حملات اخیر را از گذشته مشخص می کند این است که حملات کنونی، برخلاف گذشته، دیگر با چراغ روشن انجام نمی شود. در واقع جنگ سایبری مقاومت و رژیم صهیونیستی وارد فاز عملیاتی خود شد و برخی از گروه های هکر مرتبط با مقاومت علناً وابستگی خود را اعلام کردند و مسئولیت بسیاری از عملیات ها را بر عهده گرفتند.

رژیم صهیونیستی که همواره به دنبال سانسور حملات حاکمیتی به این رژیم بوده و از این طریق وجهه خود را از جهان حفظ کرده و از مهاجرت معکوس ساکنان سرزمین های اشغالی به دلیل ناامنی جلوگیری می کند، امروز به دلیل ارتباط مستقیم سایبری و مستقیم. نمیشه سانسورش کرد اگرچه صهیونیست ها هنوز جزئیات و میزان خسارات ناشی از این حملات را منتشر نکرده اند، اما به گفته کمیته سایبری رژیم صهیونیستی، هکرهای مرتبط با تبر مقاومت در ماه های اخیر بیش از 3000 حمله سایبری را علیه اهداف اسرائیل انجام داده اند. اخیراً مرکز تحقیقات امنیت داخلی صهیونیستی دانشگاه تل آویو در گزارشی اخیراً گزارش داده است: «درگیری تهران و تل آویو از فضای جنگ سنگین و کلاسیک فاصله گرفته و وارد فضای مجازی شده است».

این در حالی است که برخی رسانه های صهیونیستی و سعودی از بیم حمله ایران به رژیم صهیونیستی خبر داده اند که وزیر امور خارجه اسرائیل روز پنجشنبه 23 جولای برای رایزنی با مقامات ترکیه به ترکیه سفر می کند. پس از ترور شهید «سیده خودی»، علاوه بر قیام ها و آتش سوزی های گسترده و مشکوک که در سرزمین های اشغالی رخ داد، احتمال رویارویی مانند ایران، مقامات صهیونیستی را به شدت نگران کرد. بانی گانتز عصر در گفت و گو با شبکه دوازدهم رژیم صهیونیستی از تماس و گفتگو با مقامات شرکت کننده در ترکیه درباره آنچه تهدیدات ایران علیه رژیم صهیونیستی خواند خبر داد.

انتهای پیام/*