هزینه ۳۰ میلیون تومانی ساخت هر متر مسکن لاکچری| ودیعه های میلیاردی برای رهن در «فرمانیه»


بازار گروه راه و مسکن: بازار اجاره مسکن در تهران را باید در نوع خود بی نظیر و کم دانست. برخی از گزارش ها در این چند سال نشان می دهد که در آن مدعی می شود خانه لوکس در فلان منطقه آمریکا کم تر از قیمت یک آپارتمان در تهران است. وقتی قیمت اجاره بها تابعی از قیمت مسکن است و وقتی قیمت ملک در تهران بسیار بالاتر از شهرهای تراز اول دنیا است و هیچ توجیهی ندارد که به اجاره بها در برخی از مناطق شمال تهران تعجب همگان را به همراه داشته باشد.

اگر برخی از املاکی شمال تهران را سر بزنیم و قیمت ها را جویا باید متوجه شود که نباید در این مناطق تعجب انگیز باشد.

هزینه ۳۰ میلیون تومانی ساخت هر متر مسکن لاکچری|  ودیعه های میلیاردی برای رهن در «فرمانیه»

در سال گذشته با افزایش جهشی قیمت‌ها، خرید مسکن برای بسیاری از کالاها به یک آرزوی دست‌نیافتنی تبدیل می‌شود به چند مورد از مواردی که تا سال گذشته می‌توان با پس‌انداز کردن خود و دریافت چندین بانک خانه‌های خریدار، اما هم‌اکنون. با رشد بیش از صد درصدی قیمت مسکن خرید ارزان‌ترین ملک برایشان مقدور نیست.

حال که قیمت ملک در تهران به ویژه در مناطق شمال تهران به شکل باور نکردنی رشد کرده است اجاره بهای مسکن با رکود اقتصادی حاکم بر بازار و تورم بالای ۳۰ درصد نمی تواند عجیب و غریب باشد.

می اندیشم به چند منطقه شمال شهر تهران که لاکچری سازی در آن مناطق به وفور دیده می شود سر بزنیم و ببینیم اجاره بها در این مناطق در چه حدی است و تا این حد قیمت ها بالاست.

یکی از این مناطق، منطقه فرمانیه است که از سال های دور همیشه مورد توجهان پردرآمد بوده است. فَرمانیه منطقه‌ای مرفه نشین در شمیران واقع در شمال کلانشهر تهران است. این محله که در منطقه یک شهرداری تهران و شمیرانات قرار دارد، به‌عنوان یکی از گران‌ترین مناطق مسکونی تهران می‌شود.

این منطقه به مرکزیت خیابان فرمانیه، از شمال با نیاوران، از شرق با خیابان بلوک پاسداران و قدسیه، از غرب با دزاشیب و از جنوب در بخشی با بزرگراه صدر و در بخش دیگری با چیذر و اندرزگو همسایه است.

هزینه ۳۰ میلیون تومانی ساخت هر متر مسکن لاکچری|  ودیعه های میلیاردی برای رهن در «فرمانیه»

املاکی های منطقه فرمانیه در برخورد اول با تقاضای مسکن ابتدا به وضعیت ظاهری افراد توجه می کنند و دوم به خودرویی که احتمالاً مشاور املاک پارک شده است.

همتیان یکی از املاکی های منطقه فرمانیه به خبرنگار خبرگزاری بازار می گوید: مشاور املاک در تمام دنیا یک شغل حرفه ای و قابل احترام است و وقتی وارد دفتر می شود ابتدا در وضعیت ظاهری افراد قرار می گیرد و سپس خودرویی که در مقابل دفتر پارک می شود می تواند نشان دهد. می دهد که مسکن تا چه حد پذیرش پیشنهاد و مشاوره خواهد داشت.

او در پاسخ به این پرسش که برخی از افراد ثروتمند هستند که ظاهری ساده دارند می‌گوید: به هر حال ظاهر افراد و نوع ورود آن‌ها به تشخیص حرفه ما املاکی است. به هر ما از راه خرید و اجاره مسکن و فروش نهایی درآمد کسب درآمد می کنیم. یکی از مهم‌ترین زمینه‌های اقتصادی بی‌گمان املاک است، پس اگر حتی واسطه املاک هم می‌توانید کسب درآمد کنید.

اگر روزی به ۳ نفر و به هر نفر ۳ تا ملک نشان بدهی ماهیانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان درآمد دارد. توجه داشته باشید که این مثال برای اوایل دهه ۹۰ بود و اعتقاد داشت که باید هر روز این روند را ادامه دهید. اگر این مثال را با آن درآمد اوایل دهه ۹۰ همین امروز بخواهیم درآمدتان را اجرا کنید باید به جای ماهانه ۱۵ میلیون تومان به بیش از ۵۰ میلیون تومان برسد.

وی به عنوان مثال از مدیران با سابقه در امور املاک اشاره کرده و گفت: این پیشکسوت املاک همیشه مثالی می زد و می گفت که اگر روزی به ۳ نفر و به هر نفر ۳ تا ملک نشان داده شود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان درآمد دارد. توجه داشته باشید که این مثال برای اوایل دهه ۹۰ بود و اعتقاد داشت که باید هر روز این روند را ادامه دهید. اگر این مثال را با آن درآمد اوایل دهه ۹۰ همین امروز بخواهیم درآمدتان را اجرایی کنید به جای ماهانه ۱۵ میلیون تومان به بیش از ۵۰ میلیون تومان می رسد.

همتیان ادامه می دهد: اسم این قانون را قانون ۳ تا ۳ تا گذاشتم یعنی ۳ تا درخواست و مشتری به هر کدام ۳ تا ملک. پس از این قانون به نفع خود استفاده کنید واقعا جواب خواهد داد. کارایی خود را بالا ببرید تا انگیزه و انرژی بگیرید.

سازندگان مسکن در فرمانیه به تعداد انگشتان هستند و تعداد آنها کم و منطقه کاملاً شناخته شده هستند. برخی از آنها به محض این که پروژه ای را در دست گرفته و شروع می کنند می توانند مسکن را مطرح کنند و حتی خود املاکی ها را با خوشرویی بیشتر و اطمینان بیشتر به این واحدها و پروژه ها می دهند.

آیا در پاسخ به این پرسش که رهن و اجاره مسکن در منطقه فرمانیه چرا نسبت به سایر مناطق تهران متفاوت و بالاتر است؟ می گوید: ابتدا در خصوص ساخت مسکن لاکچری در منطقه فرمانیه باید نکته ای را گوشزد کنم. سازندگان مسکن در فرمانیه به تعداد انگشتان هستند و تعداد آنها کم و منطقه کاملاً شناخته شده هستند. برخی از آنها به محض این که پروژه ای را در دست گرفته و شروع می کنند می توانند مسکن و حتی خود املاکی ها را با خوشرویی بیشتر و اطمینان بیشتر به این واحدها و پروژه ها توجه کنند.

او می گوید: پنت هاووس هایی در این منطقه هر متر 30 میلیون تومان بالاتر از آن ساخته می شود، چرا که از المان های خاص و خارجی برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار می گیرد باید این را داشته باشد که قیمت فروش و اجاره ملک در این مورد باشد. منطقه مثل مناطق دیگر که اتفاقا لاکچری هم ساخته می شوند یکی باشند.

پنت هاوسی ها در این منطقه هر متر 30 میلیون تومان بالاتر می رود چرا که اگر از المان های خاص و خارجی برای ساخت مسکن استفاده می شود باید انتظار این را داشته باشد که قیمت فروش و اجاره ملک در این منطقه مانند مناطق دیگر باشد. که اتفاقا لاکچری هم ساخته می شوند یکی باشند

همتیان ادامه داد: در برخی از مناطق شمال تهران واحدهای مسکونی که سازندگان لاکچری حتی تا 40 میلیون تومان برای هر متر نیز هزینه می کنند. وقتی این مبالغ می شود و قیمت هر متر مسکن را به ۲۵۰ میلیون تومان هم می رساند نباید انتظار داشت که رهن آن آپارتمان کمتر از چند میلیارد تومان باشد.

او در پاسخ به این پرسش که معمولا ودیعه های مالی که گفته می شود بابت چه واحدهای مسکونی پرداخت می شود می شود ادامه داد: در حال حاضر ملک های زیر پنج سال دیگر ساخت و ساز و دارای خدمات رفاهی و تیم های خدماتی و سالن های ورزشی با ودیعه ۳ میلیارد تومان و ماهانه ۶۰ میلیون تومان، یک اجاره معمولی می تواند باشد.

حسن محتشم عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران نیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «بازار» در پاسخ به این پرسش که مسکن متوسط ​​در واحدهای مسکونی لاکچری چقدر است؟ گفت: ساخت مسکن متوسط ​​برای واحدهای مسکونی معمولی در حال حاضر تا ۱۰ میلیون تومان می رسد اما برای واحدهای مسکونی لاکچری حتی تا ۴۰ میلیون تومان هم می رسد.

مسکن متوسط ​​برای واحدهای مسکونی معمولی در حال حاضر تا ۱۰ میلیون تومان می رسد اما برای واحدهای مسکونی لاکچری حتی تا ۴۰ میلیون تومان هم می رسد.

او با اشاره به اینکه قیمت مسکن در برخی از مناطق شمالی تهران تا 2 میلیون و 500 هزار تومان می رسد و قیمت یک واحد مسکونی را به 75 میلیارد هم افزایش می دهد. ودیعه آن هزینه های مالی در نظر گرفته خواهد شد.

محتشم بر این باور است که قیمت مسکن در برخی از نقاط تهران بالاتر از لندن و نیویورک است ادامه داد: قیمت واحدهای مسکونی در تهران در برخی از نقاط به دلیل اینکه جواز ساخت و تخریب می کند بسیار بالا است و حتی بالاتر از قیمت مسکن است. در لندن. در آن سرمایه گذاری به راحتی می شود خراب شود و جواز نمی تواند در نتیجه قیمت واحدهای ویلایی در تهران همیشه بالا باشد.

او ادامه داد: وقتی مطمئناً اجاره بها تابعی از قیمت مسکن است و قیمت مسکن بالا می‌شود قیمت اجاره بها نیز به تبع آن رشد می‌کند. این روزها در برخی از مناطق شمالی تهران اجاره برخی از واحدهای مسکونی ودیعه مالی می طلبد و اجاره ماهانه آن حتی به بیش از صد میلیون تومان رسیده است.

به نظر می رسد اجاره بهای مسکن در تهران و در برخی از مناطق شمالی تهران به یک افسانه تبدیل شده است و اعتباری است که املاکی ها می توانند گوینده و مشتریان این واحدهای مسکونی افراد خاص و پولداری هستند که اتفاقا این واحدهای مسکونی تنها برای مصرف و لذت بردن از زندگی است.