نیاز به ۱۵۰ هزار تومان اعتبار برای نگهداری ۲۲۱ هزار کیلومتر راهبه گزارش خبرنگار بازار، محمد تیموری شامگاه چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان زنجان، از تشکیل قرارگاه مرکز اربعین در سازمان راهداری خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود در اربعین امسال بیش از 5 میلیون نفر به کربلا جابه‌جا می‌شوند.

وی هم کرد: همچنین جابه جایی این تعداد زائر سخت است چرا که در زمان ۱۰ میلیون نفر جابه جا خواهند شد و باید مدیریت کرد.

معاون توسعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: در ساختارها مشکل داریم و امروز مشکل اصلی ما اعتبارات مناسب و پایدار است.

تیموری با بیان اینکه سالیانه برای نگهداری و ایمان سازی ۲۲۱ هزار کیلومتر راه به غیر از راه های روستایی بیش از ۱۵۰ هزار تومان پول نیاز است، ابراز کرد: در بهترین شرایط نیز زیر ۳۰ هزار تومان پول داریم.

وی افزود: بیش از ۵۰۵ میلیون تن بار در سال توسط ناوگان جاده‌ای جا به جا می‌شود و این میزان بار توسط ۳۶۰ هزار دستگاه ماشین جابه‌جا می‌شود.

معاون توسعه سازمان راهداری و حمل و نقل و حمل و نقل جاده ای کشور مشخص کرد: صد میلیون نفر در سال توسط 36 هزار ناوگان حمل و نقل مسافربری جا به جا می شود و طی سال گذشته 9.3 میلیون تن بار از طریق ناوگان جاده ای به صورت ترانزیتی جابه جا شده است. است.

تیموری تاکید کرد: هزار شرکت حمل و نقل بین‌المللی با ۶۱۰ هزار راننده حرفه‌ای که کارت هوشمند در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه کشور 9 درصد ارزش افزوده در بخش حمل و نقل جاده‌ای تولید می‌شود، افزود: 90 درصد از جابه‌جایی بار مسافر از ناوگان جاده‌ای می‌باشد.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور متذکر شد: بخش حمل و نقل ریلی و هوایی جابه‌جایی محدود است.