نوسان قیمت مهم صنعت روغن خوراکی| بعد از تحریم ها تحت فشار بودیم ولی تعدیل نیرو نکردیمسعید منتظری در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه ما تولید کننده انواع روغن های تخصصی هستیم، گفت: از نظر مستقیم ۷۰ نفر به طور مستقیم در سایت اول ما مشغول به کار هستند، اما ما زمین یک را خریداری کرده ایم که تا سال آینده به بهره برداری می‌رسد و برای سایت جدیدمان تا سقف 500 نفر از کارگران زایی داریم.

وی در خصوص محصولات متنوع این شرکت هم گفت: شاید ما بالای ۵۰ نوع محصول تولید کنیم در زمینه های لبنی، نانوایی، مصارف خانوار و همه جامد هستند.

وی درباره نوسان قیمت و تاثیر آن بر قیمت مواد اولیه این کارخانه گفت: حدود ۷۰ درصد روغن مصرفی طبی کشوری است که به قیمت جهانی وابسته است. تاثیر بسزایی داشته است یعنی شاید ما نسبت به تحریم ها نسبت به تحریم ها تولیدمان 7 درصد کم شده است زیرا مصرف کم بوده است که باعث می شود کم مصرف شود.

مدیر کارخانه کره زرین ادامه داد: ما با این حال تحت فشار بودیم ولی حتی یک نیرو هم که تعدیل نکردیم و از این بابت خرسندیم متحمل فشار آوردیم اما سعی کردیم هیچ تعدیل نیرویی انجام ندادیم..

وی همچنین: روغن یک کالای استراتژیک هست و تا به امروز برای اینکه دولتی به آن تعمید میلاق گرفته شود ممنوع است اما با توجه به اینکه در حال حاضر روغن آزاد شده و دولتی به آن می گوید نمی تواند آزاد شود. سری از محصولات از جمله محصولات مخلوط آزاد شود اما هنوز ممنوع است و انجام نمی شود.

منتظران در خصوص چالش های تولید در این بحش از صنعت گفت: ما چالشی جز چالش های قیمتی و ثبات قیمت همه مشکلات را به قیمت و عدم ثبات قیمت باز نمی کند حتی در یک برهه از زمان به خاطر ممنوعیت هایی که ایجاد شده است ما حتی وجود ندارد. کشور نداشتیم آن هم یک معضل بود که رفع شد اما حالا عدم ثبات قیمت هست.

وی ادامه داد: قیمت ها تغییرات هست و عرضه می شود و به مشکل می خورد درخواست کم است بدلیل مصرف کننده نمی‌داند چقدر است و فردا چه مقدار تغییر خواهد کرد ما هم برای خرید مواد اولیه مان می‌توانیم اینطور باشیم که بعد از سفارش مواد اولیه می‌خریم، این برای ما چالشی ایجاد می‌کند که محصولی است که در انبارهایمان وجود دارد و یک پروسه زمانی را انجام می‌دهد. سپس ما می توانیم به بازار و مشتری ارسال کنیم این باعث می شود که مشکل بخوریم.