نوجوانان آمریکایی دارای اضافه وزن بیشتر غذاهای فوق فرآوری شده می خورند


21 سپتامبر 2022 · 7:00 بعد از ظهر

“یک تکه کوچک به درد نمی خورد. . “

مقاله ای در مجله فرهنگستان تغذیه و رژیم غذایی ارتباطی بین اضافه وزن/چاقی و مصرف غذاهای فوق فرآوری شده در نوجوانان آمریکایی یافت شد.

در این مطالعه 3600 نوجوان مورد بررسی قرار گرفتند که مصرف غذای خود را در یک دوره 24 ساعته گزارش کردند. نتایج بسیار قوی هستند: هر چه مواد غذایی فوق فرآوری شده بیشتر مصرف شود، احتمال اضافه وزن و چاقی بیشتر می شود.

جان در وبلاگ دیابت کم کربوهیدرات گزارش داد که:

غذاهای فوق فرآوری شده “دو سوم کالری مصرف شده توسط کودکان و نوجوانان” را تشکیل می دهند.
کارشناسان دانشگاه تافتس در ماساچوست، دو دهه داده‌های رژیم غذایی را تا سال 2018 مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که میزان کالری مصرفی جوانان از غذاهای فوق فرآوری شده از 61 درصد به 67 درصد افزایش یافته است.

من برای گزارش علمی JAND پولی نمی‌پردازم، بنابراین نمی‌دانم آنها غذاهای فوق‌العاده فرآوری شده را چگونه تعریف کردند. این تعریف در طول زمان، بر اساس محقق و اهداف تحقیق، کمی متفاوت است. از کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده:

تعاریف [of ultra-processed foods] استفاده شده در سال‌های 2009، 2010، 2012، 2014 و 2016a نشان‌دهنده تعاریف استفاده‌شده از نشریاتی است که صرفاً به این هدف اختصاص داده شده‌اند و به شدت در ادبیات مواد غذایی فوق‌فرآوری‌شده ارجاع شده‌اند. تعاریف استفاده شده در سال های 2015، 2016b و 2017 از مقالاتی است که بر رابطه بین مصرف غذای فوق فرآوری شده و تغذیه بهداشت عمومی متمرکز شده است، که در آن تعاریف غذاهای فوق فرآوری شده به تفصیل در مقاله ارائه شده است. تعریف اول عمدتاً به استفاده از مواد افزودنی غذایی و نمک در محصولات غذایی اشاره دارد (6). دومی تأثیر احتمالی غذاهای فوق فرآوری شده را بر دسترسی، راحتی و خوش طعم بودن غذاهای فوق فرآوری شده معرفی می کند (8). متعاقباً تعاریف طولانی تر می شوند و عناصر بیشتری را شامل می شوند. بنابراین، تعریف سوم مبتنی بر تعاریف قبلی است اما 2 زاویه جدید را معرفی می کند (9). یکی در دسترس نبودن مواد مورد استفاده در غذاهای فوق فرآوری شده از فروشگاه‌های خرده‌فروشی مانند سوپرمارکت‌ها، و دومی افزودنی‌های غذایی را به عنوان پرمصرف‌ترین مواد، از نظر عددی، در ساخت غذاهای فوق‌فرآوری‌شده معرفی می‌کند. تعریف بعدی اکنون نقش غنی سازی مواد غذایی را به عنوان عنصر تعیین کننده غذاهای فوق فرآوری شده معرفی می کند (4). تعاریف بیشتر عناصر جدیدی مانند اهمیت مواد غذایی سنتز شده در آزمایشگاه را بر اساس مواد آلی مانند افزودنی‌های روغن و زغال سنگ و ترکیبات طعم‌دهنده معرفی می‌کنند (10)، مشخصاتی برای حداقل تعداد مواد موجود در این غذاها. (5)، و سپس تاکید بر گنجاندن نمک، قندها، روغن‌ها و چربی‌ها به عنوان نقطه شروعی برای تعریف غذاهای فوق فرآوری شده. این تعریف جزئیات دسته‌های خاصی از افزودنی‌های غذایی را ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه استفاده مورد نظر از این افزودنی‌ها برای تقلید از کیفیت‌های حسی غذاهای تازه یا حداقل فرآوری‌شده (گروه 1) یا به طور خاص پنهان کردن کیفیت‌های نامطلوب غذاهای فوق‌فرآوری‌شده است (11). تعریف نهایی از 2017 (12) کاملاً شبیه به آنچه در نشریه 2016b استفاده شده است (11) است.

عکس چان واروس در Pexels.com

اگر می‌خواهید عمیق غواصی کنید، می‌توانید فهرستی از نمونه‌های غذای فوق‌فرآوری‌شده را از آن مقاله NLM دانلود کنید. من این کار را نکردم. اما به نظر من راه اجتناب از غذاهای فرآوری شده این است که غذا را نزدیک‌تر به چیزی که خدا ساخته است بخوریم تا ساخته دست بشر.

استیو پارکر، MD

جلد اول کتاب Conquer Diabetes and Prediabetes

تحت عنوان اضافه وزن و چاقی ثبت شده است