نهادها باید برای تسهیل ازدواج به وظایف خود عمل کنندبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه امروز (یکشنبه) هیات دولت با گرامیداشت روز خانواده، اشاعه فرهنگ «تشکیل خانواده» را امری مهم و تسهیل در امر ازدواج دانست. . جوانان را یکی از اولویت های دولت سیزدهم عنوان کرد و تصریح کرد: توجه ویژه به نهاد خانواده در سیاست ها و اقدامات عملی در این زمینه بدون شک برکات و پیامدهای مثبت فراوانی برای جامعه و کشور خواهد داشت.

بر اساس قانون «حمایت از جمعیت و خانواده» همه دستگاه‌ها باید حمایت جدی از نهاد خانواده و ارائه برنامه‌های عملیاتی در این حوزه داشته باشند و تأکید کرد: علاوه بر ترویج فرهنگ تشکیل خانواده، همه دستگاه‌ها هستند. تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و موانع آن بخصوص در حوزه مسکن و اشتغال انجام دهند.

رئیس جمهور با تشریح مبانی فکری و برنامه های عملی نظام حاکم بر تضعیف نهاد خانواده و ترویج مفاهیم غیرانسانی در عرصه به عنوان تمدنی باطل، خاطرنشان کرد: جهانیان، اما پیروان ادیان الهی و ابراهیمی باید در مقابل انحطاط اخلاقی بایستند. استحکام نهاد خانواده را بیش از گذشته دنبال کند.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود پس از استماع گزارش وزیر جهاد کشاورزی در خصوص افزایش تولید محصولات استراتژیک از جمله گندم، ذرت و جو و تامین غلات مورد نیاز کشور گفت: دولت تامین امنیت غذایی با اتکا به کشاورزان پرتلاش کشور و وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی باید به تعهدات خود در خصوص خرید محصولات استراتژیک در روز مناسب عمل کنند.

وی در ابتدای سخنان خود بار دیگر با ابراز تاسف از وقوع سیل در استبان استان فارس، به خانواده های هموطنان عزیز جان باخته این حادثه تسلیت گفت.

انتهای پیام/*