نمونه هایی از شفافیت قانون اختیارات نیازمند بررسی بیشتر استمهرداد بائوج لاهوتییک کارشناس سیاسی و نماینده سابق مجلس در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز درباره رد قانون شفافیت قوا از سوی شورای نگهبان گفت: قانون باید جامع باشد و سلیقه ای نباشد. و رویکرد گزینشی به قانون. اگر قرار است قانون شفافیت قوا تصویب شود، باید جامع و فراگیر باشد.

وی افزود: باید مردم را محرم خود بدانیم و تا زمانی که مردم را محرم ندانیم قطعا بسیاری از مشکلات حل نشده باقی می ماند.

این نماینده سابق مجلس گفت: در واقع اگر می خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم باید به دور از تبعیض تصمیمات درست و منطقی بگیریم. نمایندگان مجلس از حقوق مردم و مصالح نظام و منافع ملی دفاع می کنند، بنابراین لازم است قبل از هر تصمیم و مصوبه ای متعادل شود تا نه شورای نگهبان آن را رد کند و نه سایر قوا اعتراض کنند.


بیشتر بخوانید:

بگذار فلج یک سوزن را در خودش فرو کند، یکی در دیگری!


باز لاهوتی با بیان اینکه شفافیت یکی از راه های مبارزه با فساد است، گفت: شفافیت حد و مرزی دارد و باید برای آن خط قرمزها ترسیم شود. به عنوان مثال اطلاعات محرمانه دستگاه های نظامی و امنیتی و مرزها در برابر دشمن و توطئه های آنها شفاف نباشد زیرا شفاف بودن اطلاعات دستگاه ها منافع و امنیت دشمن را به خطر می اندازد.کشور. .

وی گفت: مجلس باید در حوزه شفافیت بسیار هوشمند باشد تا از دو طرف و از طرف دیگر از پشت بام نیفتد. نمایندگان مردم باید درک درستی از شرایط و مطالبات داشته باشند و تنها برای راه حل و کار تبلیغاتی قوانینی را تصویب نکنند، قوانینی که به جای رفع بسیاری از مشکلات زمین، بر مشکلات بیفزاید.

این کارشناس سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنم ابتدا مصادیق شفافیت برداشته شود، کارشناسان روی آن مصداق ها کار کنند و دغدغه های دستگاه ها در نظر گرفته شود و بعد به قانون تبدیل شود.

انتهای پیام/*