نفت می‌تواند پیشران محل‌سازی باشدبه گزارش بازار به نقل از وزارت نفت، مهدی علی‌مددی، در اولین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل هلدینگ‌های پتروشیمی و مدیران ارشد صنعت نفت که صبح امروز (سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه) برگزار شد، همزمان با الگو دانستن مدل شرکت صنایع ملی پتروشیمی در حوزه منابع انسانی گفت: این شرکت در حوزه آموزش منابع انسانی، توسعه مدیریت و جذب نیروی انسانی موفق بوده و می‌توان آن را بهترین مدل پیشنهادی در صنعت نفت دانست.

وی با بیان اینکه مدل حکمرانی وزارت نفت در پتروشیمی از تصدیگری به سمت توسعه‌محوری حرکت می‌کند، گفت: صنعت موفق پتروشیمی بیش‌ترین همگامی را در این پژوهش‌های پژوهشی انجام داده است و به‌دنبال آن می‌توان بیشتر از آن‌ها استفاده کرد و بخش‌های توسعه‌ای را به‌ویژه در حوزه و فناوری انجام داد. و پژوهشگاه پتروشیمی تقویت کنیم.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت در این باره توضیح داد: با تقویت ساختار سازمانی در حوزه پژوهش و فناوری و پژوهشگاه پتروشیمی وجود دارد و ما در مجموعه صنعت نفت بهترین نخبگان را گردآوری می‌کند و انشاءالله با این اقدام‌ها به شعار کارآفرینی سال جاری لبیک بگویم.

علی‌مددی افزود: توسعه نیروگاه‌های نفتی می‌تواند پیش‌رو باشد و نمونه‌ای از این موضوع در پتروشیمی ملموس است که سرمایه‌گذاری بسیار خوبی برای کشور داشته و اندیشه‌آفرین است، به‌گونه‌ای که همه حوزه‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در این شرکت استقبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات و منابع انسانی باز است، گفت: تلاش داریم مشکلات را رفع کنیم و در عین حال حمایت کنیم، هرجا باید کمک کنیم.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت با اشاره به شناخت وزیر نفت از حوزه منابع انسانی گفت: با نگاه منصفانه روی کار آمدن دولت سیزدهم و انتخاب جواد اوجی از سوی رئیسجمهور، نگاه انسانی به مجموعه ذخایر صنعت نفت را بهبود بخشید، زیرا این کار را انجام داد. صنعت بر پایه سرمایه انسانی است و با وجود تجهیزات گرانقیمت این صنعت، ارزش منابع انسانی آن بسیار بیشتر است.

علی‌مددی اظهار داشت: انسان‌ها هستند که نقش‌آفرینی می‌کنند و در صنعت نفت کار گروه‌هایی را انجام می‌دهند و اگر نیروی انسانی علاقه داشته باشد، هیچ‌وقت نمی‌تواند کار کند.

وی از وزیر نفت، به نیروی انسانی صنعت نفت یاد کرد و گفت: وزیر نفت نگاه انسانی به نیروی انسانی دارد و معتقد است هرجا توجه‌ای برای وجود نیروی انسانی وجود دارد، باید رفع شود و برای این موضوع معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌گذاری را باز کند. گذاشته شده و بر همین اساس تلاش می کنیم این است که وقت بگذاریم و انرژی صرف کنیم و دغدغه ها را رفع کنیم.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت با اشاره به شرکت‌های ارائه شده هلدینگ‌ها گفت: در این شرکت توجه به سرمایه انسانی می‌شود و هر مشکلی باشد، برای رفع مشکلات آماده می‌شویم.

علی‌مددی در پایان گفت: برخی از مواقع بخش‌نامه‌ها هستند که از سویی قانون‌گذار تکلیف می‌شوند و گاهی اوقات شرکت‌هایی که می‌شوند درگیر می‌شوند و ما تلاش می‌کنیم این درگیری‌ها و تکلیفی‌ها را که شاید با فعالیت‌های این شرکت‌ها همخوانی مدیریت نشود.