نظام اسلامی با فشارهای روانی ایجاد شده هرگز از برنامه هسته ای خود دست نخواهد کشیدبه گزارش خبرنگار شبکه خبری تهرانحجت الاسلام جعفر تزاری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خیرآباد ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: خداوند متعال در سوره مائده آیه 2 الاثو و ن می فرماید. ) در این آیه شریفه خداوند دو فرمان اجتماعی می فرماید، اول همکاری با خود در فضایل و تقوای الهی و عدم همکاری با گناه و بغض. برعکس، دشمنان ما در گناه و ظلم با یکدیگر همکاری می کنند، مثلاً در اروپا اتحادیه اروپا یا ناتو را تشکیل می دهند، اما در کشورهای اسلامی چنین انجمنی نداریم.

گفت: عبدالله عضدی نقل می کند: علی (علیه السلام) در روز پطرس سخنرانی می کرد و می فرمود: بندگان خدا (همیشه) در راه نیکی و تقوا همکاری دارند و به یکدیگر نیکی و رحمت می کنند. واجبات خداوند بر تو در مواردی که آموختی یا در داستانی دیگر از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که فرمود: چون روز قیامت فرا رسد، منادی ندا می دهد که ظلم کجاست. و یاوران آنها و کسانی که خود را تظاهر می کنند کجا هستند؟ «ساخته اند.

امام جمعه هیرآباد افزود: کسانی که برایشان پر یا دارویی بریده اند همه را در تابوت آهنی می اندازند و به جهنم می اندازند.

حجت الاسلام تذری در خطبه دوم ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت رضا (ع) گفت: در میان ائمه (مثل) امام رضا مظهر اسم «من پیشرو رحمت غضب او» است. فضل عزرت رض «ح (ک» ز) محسوس است «و در روایت دیگر فرمودند؛ همه ائمه معصومین علیهم السلام مهربانند، اما رأفت امام رضا علیه السلام آشکار است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی مردی وارد حرم رضوی (علیه السلام) می شود، می بیند که امام رافت از در و دیوار حرم می بارد. رحمت محسوس خداست.

اتحاد جماهیر شوروی به همراه آژانس هسته ای ایالات متحده اعلام کرده است که برنامه هسته ای ایران مشکلاتی دارد و تلاش می کند با شکایت یکی از اعضای جمهوری اسلامی و نارضایتی از دولت اسلامی، آن را حل کند. پاسخ می دهد «گفت.» شورای امنیت را بگیرید و جمهوری اسلامی را تحریم کنید که آن که برجام را بی اثر کرد آمریکاست.

امام جمعه خیرآباد گفت: کاری که جمهوری اسلامی ایران انجام می دهد در راستای برجام است و فشار روانی غرب و آمریکا هیچ تاثیری بر فعالیت های مشروع جمهوری اسلامی و اراده اسلامی ندارد. هرگز فعالیت های خود را رها نکنید.” نخواهد گرفت.

حجت الاسلام تاذری ادامه داد: یکی از ترفندهای دشمن در فضای مجازی و روانی جامعه این است که از ترفند تعمیم و چندپارگی استفاده کند تا بتواند جامعه را با خود همراه کند، مثلاً اگر گروه کوچکی از مردم در بخشی باشند. جامعه حرکت می کند تا بتواند کل جامعه را دور هم جمع کند به نظر می رسد در کل جامعه این اتفاق افتاده است و فقط عده ای بی تفاوت هستند یا از طرف دیگر حرف یا عمل را قطع می کنند و انتخاب می کنند که آنچه را که می خواهند به خود تلقین کنند.

وی افزود: متأسفانه امروز اخبار خود را از روش های موثق نمی گیریم و به راحتی به هر حرف و گفته ای اعتماد می کنیم و هیچ گاه به اینکه گوینده آن کیست توجه نمی کنیم و نتیجه این می شود که گاهی حرف های ما نتیجه مدیریت است. خبر دشمن می شود.

انتهای پیام/