نظارت جدی بر ایمانسازی در دستور کار دولت قرار گیردبه گزارش بازار به نقل از خانه ملت، فاطمه محمدبیگی با تسلیت به خانواده‌های داغدار حادثه تلخ متروپل آبادان گفت: از پلاسکو تهران تا مترو پل آبادان چند سال فاصله دارد، اما دنیایی از حرف و انتقاد است، اتفاقات تلخی که می‌توانم امروز درس عبرتی را داشته باشم. فردای نیامده باشید.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، افزود:حادثه تلخ متروپل آبادان بار دیگر ضعف‌هایی مانند عدم رعایت ایمنی ساختمان‌ها، رعایت مقررات پدافند غیرعامل در مبحث ۲۱ ساختمان، رعایت اصول ایمنی و قوانین و مقررات ساختمان در مجوز، ارتباط. تنگاتنگ با رانت خواران و دلالان، استفاده از رابطه به جای ضابطه، خلاء نظارتی در پایه ساختمان‌ها، بی توجهی به فرسودگی ساختمان‌ها و… را در کنار کم کاری مسئو لان نشان داد.

محمد بیگی عاملان ساخت پروژه هایی مانند مجتمع تجاری متروپل را فاسدان اداری و فنی در کشور دانست و گفت: باید با مسببان این حادثه تلخ که خسارات جانی و مالی به همراه برخورد قانونی و قضایی صورت پذیرد.

وی در ادامه بیان کرد: ساختار و هرمحلیت کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و از سرمایه اجتماعی باید در اولویت تمام افکار سیاسی دولتمردان باشد، دولت باید بر اساس یک برنامه مدون مباحث ایمنی سازی ساختمان ها را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ساخت حوزه های سلامت محور، باید بخشی معتبر، بازنگری قرار گرفته و پروانه ساخت به پروژه هایی باشد که از استحکام بیشتر حمایت کنند، بر همین اساس هیچ اغماضی در این راستا پذیرفتنی است. نیست.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان اعلام کرد: با تهیه لیستی از ساختمانهای نایمن و ارائه آنها به آتش نشانی می‌توان از وقوع چنین حوادث تلخی در کشور جلوگیری کرد. تذکر به شهرداری ها و سازمان های مربوطه نیز لازم و ضروری است، تا شاهد حوادث تلخی مانند متروپل و پلاسکو نباشیم.