نخست وزیر انگلیس تحت فشار قرار دارد که هزینه های دولت را کاهش دهدبه گزارش بازار، بوریس جانسون در حالی که به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های دولت است که میلیون ها نفر از مردم انگلیس با افزایش غذا و سوخت دست و پنجه نرم می کنند. وی در این طرح کاری را هدف قرار می‌دهد که برای کمک به برگزیت و نیروی نیروی کووید-۱۹ افزایش یافته است.

وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: برای نخست‌وزیر و وزرا روشن است که کارمندان دولت کار برجسته‌ای را برای مردم انجام می‌دهند و باعث پیشرفت در اولویت‌های دولت می‌شوند. اما زمانی که مردم و مردم در سراسر کشور با هزینه‌های فزاینده هستند، عموم مردم به درستی از دولت‌شان انتظار دارند که یک الگوی مشابه را داشته باشند و ممکن است عمل کنند.

روزنامه انگلیسی دیلی میل گزارش داد که دولت قصد دارد 91 هزار شغل یا تقریباً یک نفر از هر کارمند دولتی را کاهش دهد.

اندیشگده «موسسه دولت» در انگلیس تخمین زده که دولت با این طرح می تواند حدود 3.6 میلیارد پوند (4.38 میلیارد دلار) در سال پس از اندازد کند.

می رود دولت انگلیس در سال انتظار مالی، دولت حدود 99 میلیارد پوند وام بگیرید.

با افزایش خطر سقوط انگلیس در یک رکود اقتصادی، دولت این کشور تحت فشار قرار دارد تا خانوارهایی که با افزایش هزینه های تامین انرژی و غذا، بیشتر می شوند. اما منابع مالی دولتی پس از هزینه‌های دوران همه‌گیری که صدها میلیارد پوند بوده است، اکنون شاهد مواردی شدید است.

جاکوب ریس ماگ، فرصت‌های برگزیت دولت انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا بازگرداندن مشاغل به ریاضتی است؟، به شبکه اسکای گفت: فکر نمی‌کنم این طور باشد، زیرا کاری که انجام می‌شود به سطح کارآیی باز می‌گردد که ما در آن هستیم. سال ۲۰۱۶داشتیم. این یک جاه طلبی کاملاً منطقی و معقول است.

وی گفت: دولت، مذاکره و مشخصه هر کاری در ارتباط با برگزیت تکمیل شده است.

به گزارش ایرنا، قیمت غذایی در انگلیس بر اثر عواملی مانند برگزیت، همه‌گیری مواد غذایی و جنگ در روندی در طی می‌کند و این مسئله در کنار افزایش نرخ تورم و هزینه‌های زندگی، فشار قابل توجهی را به مردم این کشور وارد کرده است.

بانک مرکزی انگلیس پیش‌بینی کرده است که نرخ تورم در بهار امسال به ۸ درصد می‌رسد. نرخ تورم از محدوده ۲ درصد در سال گذشته به ۷ درصد رسیده است. هشدارها داده‌اند که با ادامه جنگ تعداد و افزایش قیمت کالاهای اساسی نرخ تورم افزایش را تجربه کند.