میوه هایی که از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کنند – دکتر رویا هادیمیان


میوه هایی که از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کنند

بسیاری از ما هنوز نمی دانیم که خوردن برخی میوه ها می تواند از چاقی و اضافه وزن جلوگیری کند. مطالعات نشان می دهد که ماده خاصی به نام آنتوسیانین در برخی میوه ها که دارای خواص آنتی اکسیدانی است می تواند به جلوگیری از چاقی کمک کند.

در اینجا خاص ترین میوه هایی که می توان روزانه برای جلوگیری از چاقی مصرف کرد آورده شده است:

فلفل:

تعجب نکنید ، زیرا فلفل از جمله میوه ها و البته از سالم ترین آنهاست که می تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد. ترکیبی به نام کپسایسین موجود در فلفل ، چربی های سفید را به چربی های قهوه ای سوزاننده انرژی در بدن تبدیل می کند.

بلوبری:

بلوبری سرشار از آنتوسیانین ها و پلیمرهای فلاونوئیدی است. یک چهارم فنجان از این میوه 10 میلی گرم آنتوسیانین را در بدن تأمین می کند. هنوز مشخص نیست که چرا فلاونوئیدها باعث کاهش وزن می شوند ، اما محققان می گویند مصرف روزانه این میوه به شما احساس سیری می دهد و از پرخوری جلوگیری می کند.

سیب:

سیب سرشار از فلاونوئیدها و سرشار از فیبر است. مصرف روزانه سیب برای کاهش وزن بسیار مهم است. برای لذت بردن از فواید سیب برای سلامتی ، آن را با پوست بخورید ، زیرا دارای بیشترین مقدار آنتی اکسیدان و فیبر در پوست است. خوردن سیب کنترل قند خون را بهبود می بخشد و در نتیجه شما کمتر میل به خوردن غذاهایی دارید که خیلی خوب نیستند.

گلابی:

این میوه همچنین دارای دوز سالم پلیمرهای فلاونوئیدی است و فیبر بالای موجود در آن باعث احساس سیری طولانی مدت می شود. درست مانند سیب ، گلابی باید پوست کنده مصرف شود تا از مزایای سلامتی آن بیشترین بهره را ببرید.

توت:

این دو برابر زغال اخته است و به حفظ وزن سالم کمک می کند. توت فرنگی همچنین سرشار از آنتوسیانین است و توصیه می شود روزانه یک فنجان از آن را با ماست کم چرب یا بلغور جو دوسر مصرف کنید. در مورد مصرف بسیاری از میوه ها ، نگرانی هایی در مورد اضافه وزن به دلیل فروکتوز وجود دارد ، اما میوه هایی مانند سیب سبز ، گلابی ، میوه هایی مانند تمشک ، توت فرنگی و زغال اخته بهترین میوه ها برای کاهش وزن هستند ، در حالی که قند آنها کمتر از میوه های دیگر

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید