مکمل های کلسیم برای درمان PMS و PMDD

کلسیم یک درمان امیدوارکننده برای PMDD (اختلال نارسایی پیش از قاعدگی) است. تمام مطالعات روی کلسیم و علائم قبل از قاعدگی نشان داده اند که این کلسیم علائم را کاهش می دهد. در بزرگترین مطالعه، زنان 1200 میلی گرم در روز مصرف کردند و تقریباً 50 درصد علائم خود را کاهش دادند. برخی از زنان در این مطالعه که دارونما مصرف کردند، 30 درصد کاهش علائم داشتند (که فقط قدرت مثبت اندیشی را نشان می دهد!).

یک مطالعه علمی نشان داده است که سطح کلسیم زنان در هفته قبل از قاعدگی کمتر از هفته بعد از پریود است. این می تواند نشان دهد که علائم PMDD تا حدی به دلیل سطوح پایین کلسیم است. همچنین علائم افراد با سطح کلسیم پایین مانند علائم PMS و PMDD بود.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زنان مبتلا به اختلال پیش از قاعدگی مانند PMDD توده استخوانی کمتری دارند. ارتباط این موضوع با کلسیم ثابت نشده است، اما ارتباط آن با کلسیم نیز ثابت نشده است. با توجه به اینکه اکثر زنان تنها نیمی از میزان توصیه شده روزانه را دریافت می کنند، مکمل ها با افزایش سن به محافظت از استخوان های شما کمک می کند.

از آنجایی که شواهدی وجود دارد که به تسکین علائم قبل از قاعدگی کمک می کند و ممکن است یک درمان موثر برای PMDD باشد، امتحان ضرری ندارد. مکمل های کلسیم به طور کلی بی خطر و در دسترس هستند. به یاد داشته باشید که جذب کلسیم توسط پروتئین زیاد، اسید اگزالیک (موجود در سبزیجات سبز برگ) و الکل مهار می شود. بنابراین در هیچ یک از این زمینه ها زیاده روی نکنید.

دوز برای درمان PMDD:

  • 900-1200 میلی گرم در روز مصرف کنید. شما باید این را به 2-3 دوز تقسیم کنید زیرا بدن شما تنها می تواند 500 میلی گرم را در هر بار جذب کند. (سطح کلسیم سمی 2500 میلی گرم در روز است.)
  • باید با غذا مصرف شود، اما نه با فیبر. فیبر به کلسیم متصل می شود و از جذب آن توسط بدن جلوگیری می کند.
  • دو نوع مکمل وجود دارد که می توانید مصرف کنید: کربنات کلسیم و سیترات کلسیم، که اگر معده حساسی دارید، سیستم گوارش شما را کمتر تحریک می کند.
  • قبل از اینکه متوجه بهبود علائم خود شوید، باید حداقل سه ماه آن را مصرف کنید.

هشدارها:

مکمل های کلسیم اثربخشی برخی داروها از جمله آنتی بیوتیک تتراسایکلین و فنی توئین ضد تشنج (معروف به دیلانتین) را کاهش می دهند. اگر هر یک از این داروها را مصرف می کنید یا اگر مشکلی در غده پاراتیروئید، سنگ کلیه یا بیماری کلیوی دارید، با پزشک خود صحبت کنید. اگر دچار یبوست شدید، حالت تهوع، خستگی مفرط یا تکرر ادرار شدید مصرف را قطع کنید.