مکمل های غذایی – آیا یک محصول افزایش دهنده تستوسترون برای مردان مفید است؟

اگر شما مردی هستید که به دنبال داشتن اندامی لاغرتر و بافت عضلانی اضافی هستید، یکی از مکمل هایی که ممکن است در نظر بگیرید یک محصول تقویت کننده تستوسترون است. بسیاری از مردان با افزایش سن متوجه تغییراتی در بدن خود می شوند و این معمولاً به دلیل کاهش سطح تستوسترون است.

در حالی که نمی توانید زمان را متوقف کنید، کارهایی وجود دارد که می توانید برای حفظ سلامت هورمونی خود تا حد امکان انجام دهید. ممکن است به نظر برسد که تقویت کننده تستوسترون راه حلی است.

ZMA یکی از گزینه های استاندارد است و در مقایسه با سایر مکمل های موجود در بازار نسبتاً ارزان است.

چگونه می ایستد آیا به شما کمک می کند تا به نتایجی که می خواهید برسید؟ بیایید مزایا و معایب ZMA و آنچه شما باید بدانید را بررسی کنیم.

ZMA چیست؟ ZMA مخفف روی، منیزیم و ویتامین B6 است. این سه ماده در دوزهای مختلف به محصول اضافه می شوند (که بسته به محصولی که خریداری می کنید متفاوت است) و قرار است با هم کار کنند تا ترشح تستوسترون طبیعی شما را افزایش دهند.

از آنجایی که این محصول کاملاً طبیعی است و حاوی مواد مغذی است که در غیر این صورت ممکن است از رژیم غذایی خود دریافت کنید، هیچ عارضه جانبی عمده ای نباید تجربه شود. این یک محصول بسیار ایمن و سالم برای تقریباً هر کسی است که به دنبال بهبود سلامت خود است.

مزایای ZMA پس آیا کار می کند؟ مزایای ZMA چیست؟ ZMA می تواند به کسانی که از تستوسترون پایین رنج می برند کمک کند تا تقویت کنند. مردانی که کمبود روی دارند (مانند بسیاری از مردان) متوجه خواهند شد که می تواند بر سطح کلی هورمون آنها تأثیر بگذارد. بنابراین، مکمل ZMA می‌تواند به آنها کمک کند که به دنبال آن هستند.

منیزیم به بهبود کیفیت خواب کمک می کند و از آنجایی که ترشح تستوسترون در ساعات خواب به بالاترین حد خود می رسد، این به نوبه خود به بهبود نتایج شما کمک می کند.

از این گذشته، ویتامین B6 به طور طبیعی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که متابولیسم شما همانطور که باید کار می کند و واکنش های متابولیک شما تا حد امکان بهینه انجام می شود.

اینها با هم می توانند به شما کمک کنند تا یک مزیت داشته باشید. با این حال، اگر شما در حال حاضر در سطح پایه برای ترشح تستوسترون خود هستید و کمبودی ندارید، ممکن است سود زیادی نبینید.

معایب ZMA از نظر معایب، در ZMA چیزهای زیادی نخواهید دید. نقطه ضعف اصلی این است که اگر سطح تستوسترون شما از قبل کافی باشد، ممکن است نتایج بالایی نبینید. آنها شما را بالاتر از آنچه بدن شما به طور طبیعی می رود بالا نمی برند، بنابراین مهم است که با انتظارات واقع بینانه به آن نزدیک شوید.

برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که هنگام استفاده از ZMA صرفاً به دلیل زمان مصرف آن کمی خواب‌آلود هستند. شما باید فقط قبل از خواب ZMA مصرف کنید، زیرا منیزیم باعث خواب آلودگی شما می شود. همچنین، در مصرف این مکمل زیاده روی نکنید و فکر کنید که بیشتر بهتر است، زیرا مصرف دوزهای بالاتر نیز می تواند منجر به اسهال ناخواسته شود.

قضاوت. در مجموع، اگر به دنبال راهی ارزان برای افزایش سطح تستوسترون هستید، این می تواند راه حل خوبی باشد. بدون هیچ عارضه جانبی جدی گزارش شده، این روش نسبتاً ایمن برای امتحان است.