موج‌سواری برروی آواره‌های متروپلبه گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، در روز دوشنبه دوم خرداد ماه بود که برج ۱۰ طبقه اداری-تجاری «متروپل» در خیابان امیری آبادان ریزش کرد و تعدادی از هم‌وطنانمان در این حادثه جان خود را از دست دادند. این حادثه بهانه‌ای شد تا دشمنان کشورمان و سرسپردگان آنان در داخل، از آن برای دستیابی به اهداف خود سوءاستفاده کنند. به عنوان مثال: تلویزیون سعودی الحدث به تهیه گزارشی از اعتراض مردم آبادان می‌پردازد و مدعی می‌شود که مردم آبادان در اعتراض به بی‌توجهی نظام اسلامی نسبت به فروریختن متروپل به خیابان‌ها ریخته و این اعتراض‌ها با سرکوب مردم و کشته و زخمی شدن بسیاری از آنها همراه بوده است.

خبرگزاری رویترز هم با پوشش دادن خبر ریزش متروپل می‌نویسد: «خبرگزاری‌ها و رسانه‌های اجتماعی گفتند که معترضان ایرانی با سردادن شعارهای ضددولتی به خیابان‌های چند شهر ازجمله آبادان در جنوب غربی ایران سرازیر شدند.»


بیشتر بخوانید:

صفر تا صد شناسایی جسد مالک متروپل آبادان+عکس


سیاهنمایی‌ها از حادثه متروپل در حالی انجام می‌شود که اقداماتی برای امدادرسانی به حادثه‌دیدگان متروپل انجام شد، بی‌سابقه بوده است. آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی بلافاصله بعد از بروز حادثه در حالی که در عمان به سر می‌برد، طی تماسی با معاول اون خود خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر به این حادثه شد. حضور مستمر مسئولان کشوری همچون معاون اول و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و وزیر کشور در صحنه حادثه و دستور هرچه سریع‌تر برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان و تسریع در آواربرداری و نظارت میدانی بر حادثه، باعث دل‌گرمی مردم و سرعت امدارسانی شد. همچنین قوه قضائیه به سرعت وارد عمل شد و برای کسانی‌که در تخلفات متروپل دست داشتند، قرار بازداشت صادر کرده که تاکنون ۱۳ نفر از مسببان و مرتبطان حادثه را بازداشت کرده‌اند.

در کنار رسانه‌های غربی، رسانه‌های اصلاح‌طلب هم تمام تلاش خود را به کار بردند تا دولت فعلی را مقصر حادثه متروپل جلوه دهند؛ این در حالی است که اتفاقاً در حادثه متروپل فردی مسئول مستقیم این حادثه بود که در دولت قبل که دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان بود به‌عنوان کارآفرین نمونه انتخاب شده و مدال افتخار کسب کرده بود! مجوزهای احداث این مجموعه و میان‌برهایی که برای عدم اجرای صحیح قوانین ساختمانی طی شده همه و همه در زمانی صورت گرفته که مسئولان در دولت و شهرداری آبادان اصلاح‌طلب بوده‌اند. پس اگر قرار باشد مسئولی متهم باشد این اصلاح‌طلبان هستند نه دولت و مسئولان کنونی کشور که به آواربرداری از اعمال دولت گذشته مشغولند.

بررسی نحوه پوشش خبری این حادثه تلخ از سوی رسانه‌های معاند و سرسپردگان آنها نشان می‌دهد که آنها در پی تغییر تصویر مردم از پیرامونشان هستند! این رسانه‌ها همواره در پی آن هستند که با وقوع هر حادثه‌ای چه کوچک یا چه بزرگ ایران را یک کشور بحرانی به تصویر بکشند و مردم را به اصل نظام بدبین کنند.

انتهای پیام/*