مهمترین اقدامات ماه ربیع الثانیگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزحمید سیلاوی درباره وضعیت و وقایع ماه ربیع الثانی گفت: ماه ربیع الثانی به دلیل اینکه بعد از دو ماه محرم و صفر قرار می گیرد، ماه مبارک نامیده می شود، هرچند نیست. مانند ماه ربیع الاول از نظر فضیلت و سرور و در کنار شادی ولادت امام حسن عسکری (ع) غم و اندوه پنهانی نیز در آن وجود دارد.

وی در این خصوص ادامه داد: یکی از مهمترین اعمال در شب اول ماه ربیع الثانی دو جای نماز است که در رکعت اول بعد از سوره حمد 30 مرتبه «کل هوا» می شود. الله» و در رکعت دوم بعد از سوره حمد 30 مرتبه «انزلان» گفته می شود و صدقه بعد از خواندن این دعا ثواب زیادی دارد و در روز اول ربیع الثانی کرامت فراوان است. در دعا و استغفار از خدا

رویدادهای ارزشمند

سیلوی تاکید کرد: ماه ربیع الطنی ماهی است که در آن شاهد ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) و امام حسن عسکری(ع) پدر بزرگوار مهدی(عج)، حضرت عبدالعظیم(ع) هستیم. آنان از اصحاب «امام رضا علیه السلام»، «امام جواد علیه السلام» و «امام هادی» بودند و مردم یکدیگر را می ستودند.

وی به میلاد امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد و گفت: میلاد امام 11 (ع) در ماه ربیع الثانی یک رویداد مهم و ارزشمند محسوب می شود و می توان به آن روی آورد. امام برای برآوردن نیازهای اخروی خود، در روایت تاریخی آمده است که «امام اشعری (ع)» به نماز اول وقت اهمیت زیادی می‌داد و آن را برپا می‌داشت.

وفات حضرت فاطمه معصومه (س)

وی به وفات حضرت فاطمه معصومه(س) در این ماه اشاره کرد و گفت: ماه ربیع الثانی شاهد وفات حضرت فاطمه معصومه(س) است چرا که آن بانوی بزرگوار اسلام به دیدار عزیزتان رفتند. امام رضا (علیه السلام)» به ایران آمدند و به خراسان حرکت کردند، اما پس از حوادثی در شهر ساوه، بیمار شدند و سپس در شهر قم از دنیا رفتند.

کارشناس علوم قرآنی روز سیزدهم ربیع الثانی را سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) دانست و خاطرنشان کرد: پس از رحلت پیامبر(ص) حضرت زهرا(س) در غم و اندوه فراوان قرار گرفت. بنابر داستان «امام صادق (علیه السلام)» پس از رحلت رسول خدا، حضرت فاطمه زهرا (س) هفتاد و پنج روز بیشتر زنده نبود.

منبع: میزان

انتهای پیام/