مهدی تورات به خواب عمیقی فرو رفتگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزتیم فوتبال پرسپولیس با برتری یک بر صفر مقابل مس رفسنجان به امتیاز 18 رسید تا در هفته نهم صدرنشین لیگ برتر شود.

تنها گل این دیدار را یورگن لوکادیا از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا با 5 گل بهترین گلزن لیگ برتر شود. برد اقتصادی پرسپولیس در حالی بود که مس رفسنجان در فصل جاری شکستی نداشت اما تدبیر یحیی گل محمدی سه امتیاز خانگی را برای این تیم رقم زد.

پرسپولیس اگرچه توانست اولین شکست فصل را مقابل رفسنجانی رقم بزند اما باز هم مورد انتقاد برخی از پیشکسوتان قرار گرفت. آنها در مصاحبه های خود معتقدند که انتقال توپ از هافبک به خط حمله به آرامی و با درصد بالایی از اشتباهات انجام می شود. شاید این فکری باشد که گال محمودی در دقیقه 60 بازی پنجشنبه گذشته مقابل ام اس رفسنگان به آن رسید. سرمربی پرسپولیس پس از گذشت دو سوم از بازی، هافبک های بازیساز خود مانند سروش رفیعی و مهدی ترابی را آزاد کرد تا محمد عمری در دفاع بیشتر به پرسپولیس کمک کند و امید عالیشاه نیز به عنوان مهاجم سایه پشت لوکادیا قرار گرفت تا از ضدحملات استفاده کند. بگیر

خروج ترابی از میادین تهدیدی جدی برای هافبک ملی پوش پرسپولیس است. تاثیر او نه تنها در پنج برد پرسپولیس در این فصل بسیار کم بود، بلکه او را عامل اصلی شکست این تیم مقابل تراکتورسازی تبریز می دانستند.

هافبک مورد علاقه کارلوس کی روش اکنون در آستانه جام جهانی 2022 قطر با کمبود تمرکز در تیم باشگاهی مواجه است و کمترین نشانه هایی از خلاقیت خود را نشان می دهد.

منبع: ادامه مطلب