من فرقی بین عبدالمالکی و مخبر ندیدم


به گزارش شبکه خبری تهران نیوز علی بداوری جهرمی، سخنگوی دولت در برنامه «جان آرا» که شنبه شب 28 خرداد از شبکه اوپوگا سیما پخش شد. وی با بیان اینکه تورم اوایل دهه 1400 در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده است، گفت: تورم در چهار سال گذشته بیش از 35 تا 40 درصد بوده است.

ما در حال حاضر دهه ای را پشت سر می گذاریم که می توان آن را دهه گمشده نامید، زیرا میانگین رشد اقتصادی حدود صفر بوده است.

بهادری جهرمی افزود: در اصلاحات اقتصادی اخیر دولت انتظار تورم کوتاه مدت را داشت اما در بلندمدت انتظار داریم ریشه های تورم کاهش یابد.

تورم زیر 15 درصد پیش بینی شده توسط دولت به دلیل برنامه ریزی به تورم قبلی اضافه شده است.

وی افزود: آمار گمرک وزارت بهداشت و بانک مرکزی مشخص است. برخی از مقامات دولتی در دولت قبل واردات این حجم از واکسن ها را خیالی دانسته اند. خود رئیس جمهور با سران چندین کشور صحبت کرد و برای حل بسیاری از مشکلات وقت گذاشت، البته تا حدی به دلیل هماهنگی بیشتر بین دستگاه های داخلی.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در زمان شیوع کرونا برخی سیاست ها قیمت اجاره را نسبتاً ثابت نگه داشت، اما اکنون این فنر جامد رها شده است زیرا دولت سعی دارد با ابزار اوضاع را کنترل کند.

وی درباره ارتقای مسکن گفت: دولت در کنار اهالی است و طرفدار جزییات کم است و مشخص است چیز دیگری در اختیار دولت نیست اما در دستور کار شورا قرار دارد. رئیس نیروها.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: دولت قول داده در مدت 4 سال 4 میلیون خانه بسازد. این باید در نظر گرفته شود. در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در مرحله تخصیص راه اندازی هستند و تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از آنها هستیم. جانمایی یک میلیون خانه نیز در حال انجام است.

وی گفت: دولت جمهوری اسلامی هرگز میز مذاکره را ترک نکرده است، دولت حق و اختیاری برای جدا کردن خود از حقوق ملت ایران ندارد، اما همزمان با مذاکرات، توان خود را در سایر زمینه‌ها فعال کرده‌ایم. حوزه های سیاست خارجی مانند تعامل با کشورهای همسایه.»

سخنگوی دولت: من تفاوتی بین عبدالملکی و مخبر ندیدم

سخنگوی دولت یادآور شد: چه خاطرات تلخی در مقاطع مختلف نقل می شود که برخی کشورها تمایل به تجارت داشتند، مانند چین که حاضر بود 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند اما بازگشت. یا ثمره سوآپ گاز را مردم دیدند، این یک معامله برد-برد است اما در دولت قبل با این توهم که ما به آنها نیاز نداریم اجرا نشد.

وی بیان کرد: اگر در سیاست خارجی دولت از مردم حمایت کند و نگاهش این باشد که اگر فرصت نباشد دنبال فرصت می گردد و همچنین اهتمام بیشتری به خرج می دهد، نتیجه حاصل می شود و بازارهای جدیدی به دست می آید. “

بهادری جهرمی افزود: در مورد دریافت گاز از عراق، خود مردم می دانند که امتیازی نیست. ادعای دریافتی نسبت به دوره قبل، تمام آنچه که اکنون فروخته شده است پرداخت خواهد شد.

وی در خصوص استعفای وزیر کار افزود: من از آقای عبدالملکی نپرسیدم دلیل استعفای ایشان چیست، اما مطمئناً هرکس با فساد در دولت مبارزه کند مدال می گیرد. من به عنوان شاهد، تفاوتی بین عبدالملکی و این اطلاعات ندیدم، هر چند بین این دو اختلاف نظر و رویکرد کارشناسی وجود دارد.

بهادری جهرمی گفت: با گزارش سازمان اداری و استخدامی و با پیگیری های خوبی که انجام شد، اکثر ادارات دولتی به سامانه مشارکت کننده متصل شدند و میزان حقوق را اطلاع رسانی کردند اما سامانه هنوز مقداری دارد. مسائل

وی در خصوص شفافیت حقوق مدیران گفت: اصل شفافیت در میزان حقوق مدیران پابرجاست اما به دنبال رفع این مشکلات هستیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/