مناسبی در سدها برای سیالاب ایجاد شده استبه گزارش بازار، علی‌اکبر محرابیان امروز در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده فیروزکوه، با اشاره به دستور رئیس جمهور به وزرا برای بسیج همه امکانات در مقابله با سیل، افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، بارش‌های پیش رو و احتمال سرریز شدن سدها و آب‌ها. نیروهای عملیاتی صنعت آب و برق با هدف انجام اقدام هاو تدابیر لازم برای خروج از خسارات در آماده‌باش کامل هستند.

‌وی ادامه داد: در کشور و منطقه ما، تغییر اقلیم به میزان زیادی به این معناست که باید با شرایط جدی آب و هوایی مواجه شود.

محرابیان با اشاره به سیل گذشته در کشور، از اعزام تیم‌های عملیاتی و امدادی به محل‌های سیل‌زده امامزاده داود، فیروزکوه، دماوند و سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: امروز هم به دنبال مردم سیل در استان یزد، نیروهای عملیاتی شرکت آبفای هستند. استان تهران 12 تیم چهار نفره با تجهیزات کامل و گروه‌های تخصصی عملیاتی عازم یزد می‌شوند.

وی با تاکید بر بهره برداری مناسب از جوی، ادامه دادزو: توانایی های مناسب را در مخازن سدها برای تسکین رواناب ها، در نظر گرفته شده.

به گفته محرابیان، رصد و پایش رودخانه‌های کشور توسط اکیپ‌های گشت و بازرسی شرکت‌های تابعه منابع آب، اطلاع‌رسانی‌های مکرر به منظور اطلاع‌سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب به صورت مستمر در حال انجام بوده و وزارت نیرو نیز در کنار سایر ارگان‌های مربوطه بوده است. توانایی سیلاب در حالت آماده باش است.

وی از هموطنان درخواست کرد که هشدارها را ‌جدی گرفته‌اند و برای حفظ جان خود و عزیزانشان، طی روزهای آینده به هیچ عنوان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها ترد و یا اتراق نکنند.