مصرف روزانه آووکادو برای حفظ سلامت روده مفید است – دکتر رویا هادیمیان


مصرف روزانه آووکادو مفید برای سلامت روده را حفظ کنید

تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف روزانه آووکادو می تواند به بهبود سلامت روده کمک کند. آووکادو میوه ای غنی از فیبر غذایی و چربی های اشباع نشده است.

شارون تامپسون ، محقق ارشد در دانشگاه ایلینوی در اوربانا-شامپاین می گوید: “ما می دانیم که خوردن آووکادو به افزایش سیری و کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند ، اما نمی دانستیم که این میکروب های روده و متابولیت های ناشی از میکروب ها را تحت تاثیر قرار می دهد.”

محققان دریافتند افرادی که هر روز آووکادو می خورند ، سطوح بالاتری از میکروب های روده ای دارند که فیبر را تجزیه کرده و متابولیت هایی تولید می کنند که سلامت روده را حفظ می کنند. همچنین ، این گروه از افراد دارای تنوع میکروبی بیشتری در روده بودند.

تامسون گفت: “متابولیت های میکروبی ترکیباتی هستند که میکروب های ناسالم تولید می کنند.” مصرف آووکادو باعث کاهش اسیدهای صفراوی و افزایش اسیدهای چرب زنجیره کوتاه می شود. این تغییرات با پیامدهای مطلوب سلامتی همراه است.

این مطالعه روی 163 فرد بزرگسال در گروه سنی 25 تا 45 سال که اضافه وزن یا چاقی داشتند ، مورد بررسی قرار گرفت. یک گروه از شرکت کنندگان یک ظرف با آووکادو دریافت کردند و گروه کنترل همان ظرف را بدون آووکادو دریافت کردند. نمونه های خون ، ادرار و مدفوع در طول مطالعه 12 هفته ای گرفته شد.

آووکادو دارای چربی زیادی است. با این حال ، محققان دریافتند اگرچه گروه آووکادو کالری بیشتری نسبت به گروه کنترل مصرف می کرد ، اما مقدار کمی چربی از طریق مدفوع دفع می شد.

به گفته محققان ، حذف بیشتر چربی به این معنی است که شرکت کنندگان انرژی کمتری را از غذایی که می خورند جذب می کنند. این احتمالاً به دلیل کاهش اسیدهای صفراوی است ، مولکول هایی که دستگاه گوارش ترشح می کند و به ما امکان جذب چربی را می دهد.

انواع مختلف چربی ها تأثیرات متفاوتی بر روی میکروبیوم ها دارند. چربی موجود در آووکادو اشباع نشده است که برای سلامت قلب مفید است.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید