مصرف انجیر ، مفید برای سلامت قلب و دستگاه گوارش – دکتر رویا هادیمیان


مصرف انجیر برای سلامت قلب و دستگاه گوارش مفید است

محققان می گویند خوردن انجیر می تواند برای سلامت قلب و دستگاه گوارش مفید باشد. انجیر یکی از محبوب ترین میوه ها در رژیم مدیترانه ای و همچنین آسیای مرکزی و خاورمیانه است. امروزه ترکیه بزرگترین تولید کننده انجیر در جهان است. این میوه علاوه بر خواص منحصر به فرد انجیر برای بدن ، برای اهداف دارویی نیز استفاده می شود.

به عنوان مثال ، ایرانیان از انجیر برای درمان زگیل و یبوست استفاده می کنند. مردم عمان انجیر را در آب می جوشانند و از آن برای طب سنتی سرفه استفاده می کنند. یونانیان باستان همچنین از مقدار زیادی انجیر برای دفع کرم های روده ای استفاده می کردند.

مطالعات متعدد تاثیرات شگفت انگیز خوردن انجیر بر پیشگیری از بیماری ها را نشان می دهد. مهمترین اثرات خوردن انجیر شامل موارد زیر است:

  1. کمک به بیماری های قلبی:

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که خوردن انجیر فشار خون را پایین می آورد و ضربان قلب را در موش ها تنظیم می کند. به گفته پتاسیم ، فنول ها و فلاونوئیدها در انجیر ، خوردن این میوه می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد.

  1. تنظیم قند خون:

شیرینی طبیعی انجیر سطح قند خون را تثبیت می کند. یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که ترکیب موادی مانند فلاونوئیدها ، اسید فنولیک ، تانن و ویتامین E باعث افزایش تولید انسولین و کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت می شود.

  1. حرکت راحت غذا در روده:

مطالعات متعدد نشان می دهد که خوردن انجیر می تواند حرکت غذا را در روده ها تسهیل کند. مطالعات انجام شده در مورد تأثیر انجیر بر یبوست نشان می دهد افرادی که از این میوه استفاده می کنند مدفوع منظمی دارند و کمتر مستعد ابتلا به یبوست هستند.

یک مطالعه اخیر همچنین نشان داد افرادی که به طور مداوم از مخلوط انجیر و پودر دانه کتان به مدت 14 روز استفاده کردند ، فعالیت روزانه منظم دستگاه گوارش و اجابت مزاج را گزارش کردند. این افراد می گویند روند اجابت مزاج آنها بهبود یافته است و به طور روزانه مدفوع می کنند همچنین روند دفع آنها با درد کمتر و راحت تر انجام شده است.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید