مزایا و خطرات سلامتی شب بو چیست؟


آیا در مورد این همه تبلیغات در شب نشین ها تعجب می کنید؟ آیا شبگردها برای شما مضر هستند یا واقعاً برای شما مفید هستند؟ از شارون پالمر، متخصص تغذیه گیاهی، همه چیز را در مورد فواید و خطرات خوردن گل شب بو برای سلامتی بیاموزید.

اگر عبارت “شب شب” را در اینترنت جستجو کنید، به سهم عادلانه خود از مقالاتی برخورد خواهید کرد که در مورد خطرات مصرف آنها به شما هشدار می دهند. بنابراین، شبگردها دقیقاً چیست؟ و چگونه به چنین شهرت بدی دست یافتند؟ اول از همه، بیایید شبگردها را تعریف کنیم. آنها گروهی از گیاهان هستند که حاوی مقادیر کمی آلکالوئید، یک ترکیب حاوی نیتروژن هستند. گل های شبانه شامل گوجی بری، بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل (فلفل دلمه ای و فلفل تند)، گوجه فرنگی، انگور فرنگی، پپینو و سیب زمینی (غیر از سیب زمینی شیرین) است. برخی از سبزیجات شب بو از نظر گیاه شناسی میوه محسوب می شوند (یعنی گوجه فرنگی و فلفل)، اما ما آنها را به عنوان سبزیجات در دنیای تغذیه و آشپزی طبقه بندی می کنیم. بسیاری از به اصطلاح گوروهای سلامت، حذف تمام سبزیجات شب بو را در رژیم غذایی شما تجویز می کنند، زیرا ظاهراً باعث التهاب می شوند. با این حال، شواهد به طور کامل از این استراتژی پشتیبانی نمی کند. من در حال تجزیه و تحلیل علم در مورد شب بوها و پاسخ به سوالات اصلی شما هستم تا بتوانید درک کنید که آیا باید این غذاهای گیاهی را در رژیم غذایی خود بگنجانید یا حذف کنید.

مزایا و خطرات سلامتی شب بو چیست؟

آیا باید از گل شب پرهیز کنم یا در برنامه غذایی خود قرار دهم؟

شبگردها گروهی از سبزیجات هستند که شامل گوجه فرنگی، سیب زمینی، بادمجان، فلفل دلمه ای و ادویه های فلفلی است. اینها سبزیجات بسیار سالم و سرشار از مواد مغذی هستند که برای قرن ها به عنوان بخشی از الگوهای تغذیه سالم مصرف می شوند. آنها دارای مواد مغذی بسیار بالایی هستند، مانند ویتامین C، پتاسیم، فیبر و ترکیبات فیتوشیمیایی، از جمله لیکوپن موجود در گوجه فرنگی. صدها مطالعه فواید خوردن این غذاها را نشان داده‌اند – به ویژه، خوردن گوجه‌فرنگی تحقیقات زیادی را در مورد فوایدی مانند فواید آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی و کاهش خطر بیماری‌هایی مانند سرطان پروستات و بیماری‌های قلبی به همراه داشته است. آنها همچنین با محافظت از پوست و استخوان مرتبط هستند.

مزایا و خطرات سلامتی شب بو چیست؟

نگرانی‌هایی در مورد شب‌خواب‌ها چیست و آیا این نگرانی‌ها موجه است؟

افسانه های شهری و اطلاعات نادرست زیادی در مورد تداوم شبگردها در اینترنت و رسانه های اجتماعی وجود دارد. به عنوان مثال، بسیاری از منابع ادعا می‌کنند که شب بوها پیش‌التهاب هستند، بنابراین بیماری‌ها، به‌ویژه بیماری‌های التهابی مانند آرتریت را ترویج می‌کنند. این سبزیجات حاوی مقادیر کمی از آلکالوئیدها هستند و دوزهای بالای آلکالوئیدها می تواند باعث مشکلات سلامتی شود. پشتوانه علمی کافی مبنی بر اینکه مردم به دلیل محتوای آلکالوئیدی نیاز به پرهیز از شبرنگ دارند، وجود ندارد. به خاطر داشته باشید که سایر میوه ها و سبزیجات خارج از خانواده شب بو نیز حاوی آلکالوئید هستند. برخی افراد بر این باورند که برای کاهش التهاب برای فواید آرتریت باید از شب‌های شب پرهیز کنند. با این حال، مطالعات نشان داده اند که بسیاری از سبزیجات شب بو سطح التهاب را در بدن کاهش می دهند. بنیاد آرتریت می‌گوید که اجتناب از گل‌های شبانه برای فواید آرتریت یک افسانه است.

چه توصیه ای برای افرادی که شب بو می خورند دارید؟

اگر فکر می‌کنید که به گل شب‌زیان حساس هستید، می‌توانید با کمک یک متخصص تغذیه، یک رژیم غذایی حذف کنید تا ببینید آیا واقعاً این سبزیجات برای شما محرک هستند یا خیر. اما نیازی به حذف خودکار این غذاهای سالم در رژیم غذایی خود برای برخی مزایای درک شده وجود ندارد.

چه اقدامات احتیاطی برای افرادی که گل شب خوری می خورند دارید؟

مهم است که از یک رژیم غذایی متنوع و متعادل همراه با طیف گسترده ای از غذاهای گیاهی استفاده کنید تا تعادلی از مواد مغذی به دست آورید، بدون اینکه مقدار زیادی از یک ترکیب خاص وجود داشته باشد. این زیبایی سبک های مختلف غذا خوردن است. سعی کنید از طیف وسیعی از سبزیجات موجود در آنجا بخورید – از یک بازار کشاورز بازدید کنید یا از CSA برای تنوع بیشتر غذاها حمایت کنید. حتی می توانید برخی از غذاهای خود را در خانه پرورش دهید تا تنوع غذاهای گیاهی را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. بر اساس مطالبی که در اینترنت می خوانید، به طور خودکار غذاها را از رژیم غذایی خود حذف نکنید. به دنبال مقالات تغذیه مبتنی بر شواهد از منابع معتبر برای راهنمایی تغذیه باشید.

سایر سوالات تغذیه ای را که در The Plant-Powered Dietitian به آنها پاسخ می دهم بررسی کنید:

آیا روغن نارگیل سالم است؟
آیا زردچوبه و شاهدانه از سرطان پیشگیری می کنند؟
چگونه می توانم به سبک زندگی وگان تغییر دهم؟

درباره شارون بپرس

به عنوان بخشی از برنامه من “از شارون بپرس”، من به سوال برتر ماه ارسال شده از طریق وبلاگم، فیس بوک، پاسخ می دهم. توییتر یا اینستاگرام جواب بدین شما حتی می توانید یک جایزه ببرید! فراموش نکنید که سوال تغذیه سوزان خود را در این ماه از طریق وبلاگ من یا سایر رسانه های اجتماعی ارسال کنید. این سوال مورد علاقه من در این ماه است.