مزایای شگفت انگیز هندوانه در تابستان – دکتر رویا هادیمیان


فواید شگفت انگیز هندوانه در تابستان

مصرف آب میوه در ماههای گرم سال برای تامین آب بدن و مواد مغذی مورد نیاز بدن ضروری است. در میان میوه های تابستانی هندوانه خواص زیادی دارد. آب این میوه دارای کربوهیدرات کم ، کالری کم و سرشار از فیبر ، اسیدهای آمینه و کاروتنوئیدها است. هندوانه 17 درصد از نیاز روزانه به ویتامین A و 21 درصد از نیاز روزانه به ویتامین C را تأمین می کند و همچنین دارای مزایای زیر است:

سموم را دفع می کند

هندوانه به دفع سموم از بدن کمک می کند و میزان بالای پتاسیم موجود در آب هندوانه عملکرد کلیه را بهبود می بخشد و اسید اوریک ، قند و سایر سموم موجود در خون را فیلتر می کند.

گوارش را بهبود می بخشد

هندوانه سرشار از آب و فیبر است که سلامت دستگاه گوارش را تقویت می کند و ویتامین C ، A و آنتی اکسیدان های حیاتی موجود در آن ، که میکروبیوم خوب روده را تقویت می کند ، گوارش را بهبود می بخشد ، که اغلب به دلیل افزایش گرما در تابستان دچار اختلال می شود. ، کمک می کند.

منبع انرژی

هر 100 گرم آب هندوانه حدود 30 کالری دارد و به عنوان یک تقویت کننده فوری انرژی عمل می کند. زیرا حاوی ویتامین C ، ویتامین A و منیزیم است.

جلوگیری از آفتاب سوختگی

آب هندوانه ، به دلیل داشتن آب زیاد ، عرق را تحریک می کند تا حرارت بدن را خنک کرده و الکترولیت ها را متعادل کند. ویتامین C موجود در آن سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.

مایعات بدن را ذخیره کنید

مقدار زیادی آب هندوانه به حفظ تعادل الکترولیت در بدن کمک می کند و باعث احساس سیری در بدن می شود ، تشنگی را برطرف می کند و از کم آبی بدن جلوگیری می کند.

pH سطح را ذخیره کنید

آب هندوانه سطح pH بدن را حفظ می کند. سطح pH بدن با افزایش دما کاهش می یابد. وقتی PH کاهش می یابد ، بدن اسیدی می شود و منجر به بیماری هایی مانند نارسایی کبد ، نارسایی قلبی و افت قند خون می شود ، اما نشان داده شده است که آب هندوانه به طور طبیعی به حفظ سطح pH بدن و جلوگیری از عفونت کمک می کند.

کاهش دمای بدن

دمای بدن معمولاً در تابستان افزایش می یابد. نوشیدن آب هندوانه به کاهش دمای بدن کمک می کند ، زیرا حاوی درصد زیادی آب است و تأثیر آرام بخشی بر بدن دارد.همچنین ترکیب لیکوپن موجود در آن از پوست در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید