مرغ پخته تا 10 روز دیگر وارد بازار می شودبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانحبیب اسدالله نژاد با اشاره به اینکه طی 10 روز آینده جوجه های تولیدی نیم ارز وارد بازار می شود، گفت: با این شرایط هزینه تولید هر کیلوگرم مرغ زنده بین 5 هزار تن است که حدود 6 درصد تخفیف دارد. نرخ فعلی آن در بازار

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت عرضه مرغ زنده 30 هزار تومان است، گفت: در صورت واقعی نبودن قیمت ها در بازار، تولیدکنندگان ضرر می کنند و تولید طیور در کشور به شدت آسیب می بیند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه تسهیلات بانکی پس از حذف 4200 تومانی و اصلاح نظام یارانه ای به تولیدکنندگان، تنها 30 درصد از هزینه های تولید را تشکیل می دهد، افزود: ورود وی با ارز نیمایی. تا پایان هفته آینده شرایط تولید اقتصادی نیست و به ضرر تولیدکننده است. این تسهیلات جنبه حمایتی ندارد و تنها برای جبران زیان و بدهکاری مرغدار به سیستم بانکی قابل استفاده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: علاوه بر این، تسهیلات مورد سوال قرار نمی‌گیرد و بدهی‌های قبلی بلوکه شده است، اما وزارت جهاد کشاورزی و بانک‌ها به تعهدات خود در این زمینه عمل نکرده‌اند و بنابراین تولیدکنندگان به تسهیلات نیاز دارند.» ، نمی توانند تسهیلات برای ادامه تولید بگیرند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*