مرسدس ای ام جیژن معرفی شد| کانسپت جدید اشتوتگارتی ها


بازار گروه خودرو: شرکت های بزرگ خودروسازی مانند فورد و آئودی برای جلب نظر مشتریان اقدام به عرضه محصولاتی می کنند که در خیابان های کم نظیر هستند. به طور مثال می توان به فورد فوکوس آر اس و آئودی آر اس3 اشاره کرد، این خودروها به دلیل داشتن پلت فرم خاص و سیستم تعلیق مناسب به رانندگی امکان حرکت های نمایشی در زمان راندن را می دهد. تمام خودروهای که این ویژگی را دارند، با یک حرکت کاملا جذاب به نام بک فایر یا خروج آتش از اگزوز مشهور هستند.

سوالی در اینجا مطرح می شود که اگر محصولی برای این هدف طراحی شود و روانه خیابان شود، آیا می توان نظر مشتریان را جلب کرد؟ آیا موتورهای بنزینی پر سرعت را می پذیرند یا علاقه ای به خودروهای الکتریکی دارند؟ ظاهرا خودروسازی موفق نشد محصول را عرضه کند که این ویژگی را داشته باشد. ولی مرسدس بنز مانند همیشه صنعت خودرو دنیا را غافل گیر و محصولی مخصوص دریفت های خیابانی بدون موتور بنزینی معرفی کرده است.

مرسدس ای ام جیژن معرفی شد|  کانسپت جدید اشتوتگارتی ها

مرسدس ای ام جی ویژه وارد می شود

بسیاری از موسسه های تحقیقاتی در ماه های گذشته گزارشاتی در خصوص عملکرد مناسب تویوتا سوپرا برای حرکت نمایشی در خیابان ها با پلت فرم الکتریکی منتشر شده است. در این گزارش آمده است که حتی لاستیک های این خودرو نیز سازگار با محیط زیست است. شرکت خودروسازی مرسدس بنز برای مقابله با این موضوع محصول به نام ای ام جی الکتریکی را طراحی و تولید کرده است. به گفته جورج بارتلز، رئیس توسعه جهانی شرکت خودروسازی مرسدس بنز، این شرکت محصولی را بیشتر از مشتری در بازارهای طراحی و تولید کرده است.

شرکت خودروسازی مرسدس بنز برای مقابله با تویوتا سوپرا محصولی به نام ای ام جی الکتریکی را طراحی و تولید می کند.

شرکت خودروسازی مرسدس بنز سعی کرده است که آپشن دریفت خودکار را برای این خودرو نصب کرده است، این آپشن به راننده اجازه می دهد که از وضعیت دینامیکی خودرو همیشه آگاه باشد. مرسدس بنز برای تمام اجزای خودرو سنسور دارد، بنابراین راننده به کمک سیستم های کمکی رانندگی به درستی از مقدار فضای موجود برای دریفت آگاه باشد. در کانسپت جدید مرسدس بنز زاویه فرمان خودرو و گشتاور بسیار مورد توجه قرار گرفته و راننده می تواند از وضعیت بهتر آگاه باشد.

مرسدس ای ام جیژن معرفی شد|  کانسپت جدید اشتوتگارتی ها

محصولات هوشمند آلمانی ها

در نشست خبری از جورج بارتلز در مورد شانس اجرای دریفت خودکار کانپست جدید مرسدس بنز سوال شد و پاسخ داد. این خودرو فعال یک کانسپت است و نمی توان به صورت قطعی در خصوص عملکرد آن سخن گفت، اما مرسدس بنز در راه درست برای عرضه محصولی اسپرت مانند کیو جی یا ای کیو اس گام برداشته است.

این خودرو فعال یک کانسپت است و نمی توان به صورت قطعی در خصوص عملکرد آن سخن گفت، اما مرسدس بنز در راه درست برای عرضه محصولی اسپرت مانند کیو جی یا ای کیو اس گام برداشته است.

همان پلت فرم الکتریکی که چهار موتور موجود در دو خودرو را به حرکت درآورده است، روی کانسپت جدید مرسدس بنز نیز نصب شده است تا درایفت را اجرا کند. آیا باید منتظر بود و دید که آیا این خودرو به اندازه ادعای مرسدس بنز هست؟

مرسدس ای ام جیژن معرفی شد|  کانسپت جدید اشتوتگارتی ها

رقابت ب ام و و مرسدس بنز بالا گرفت

بسیاری از تصورات معتقد هستند که مرسدس بنز با نشان دادن کانسپت جدید خود را با بالا رانندگی و هندلینگ را به رخ ب ام و کشیده است. هر چند که شرکت خودروسازی طراحی ام و واحد ام را برای و تولید یک محصول الکتریکی شاید آیه ۴ کوپه در رقابت با مرسدس بنز طراحی و تولید کند. به نظر می رسد چهار موتور الکتریکی مرسدس بنز می تواند عملکرد بالا برای دریفت ایجاد کند.

بسیاری از تصورات معتقد هستند که مرسدس بنز با نشان دادن کانسپت جدید خود را با ماشین بالا رانندگی و هندلینگ را به رخ ب ام و کشیده می شود.

بررسی های سازمان های تحقیقات خودرویی در اروپا نشان می دهد که پرفورمنس کانسپت جدید مرسدس بنز از خودروهای کیو اس53، ای کیو اس43 و جی کلاس جدید بیشتر خواهد بود. مرسدس بنز از مفهوم ای ام جی ویژن برای کانسپت جدید خود استفاده کرده است که نشان می دهد برنامه جدید این خودروساز توسعه محصولات برقی اسپرت است.

مرسدس ای ام جیژن معرفی شد|  کانسپت جدید اشتوتگارتی ها

تولید به قوانین سختگیرانه

جی اطلاعات فنی دقیق از کانپست ای ام ویژن توسط مرسدس بنز منتشر نشده است، اما طراحی این خودرو نشان می دهد شرکت سازنده آلمانی از روی هایپر معروف یعنی من و برای طراحی استفاده کرده ام. این خودرو اسپرت از نظر طراحی بدنه نسبت به همه محصولات مرسدس‌بنز متفاوت است. چون این محصول الکتریکی سعی می کند به عنوان هایپر کار مرسدس بنز خود را در بازارهای جهانی معرفی کند. اروپا قانونی وضع کرده است که تا سال ۲۰۳۰ فقط خودروهای الکتریکی در این قاره اجازه ترد دارند، به دلایل مشکلات ماشین آلات و قوانین سختگیرانه اروپا مرسدس بنز تلاش اتحادیه که محصول اسپرت تمام الکتریکی را برای علاقه مندی به طراحی و تولید کند انجام داده است.

به نظر می رسد مرسدس بنز از همان آلیاژی که برای بدنه ای ام جی پروژه استفاده کرده است در ای ام جی ویژن نیز از همان گرفته شده است. بدنه این خودرو از کامپوزیت کربن با وزن بسیار کم استفاده می شود که می تواند سرعت خودرو را افزایش دهد که صفر تا صد آن کمتر از دو ثانیه باشد.

چندی پیش شرکت خودروسازی مرسدس بنز اعلام کرد که به دنبال طراحی سیستم برای پیمایش ۹۰۰ کیلومتری با یک بار شارز است. این سیستم می تواند باعث افزایش ضریب فروش محصولات الکتریکی در بازار شود، در صورتی که مرسدس بنز فناوری جدید خود را روی محصول ای ام جی ویژن نصب کرده باشد، بنابراین باید انتظار داشت که در میان خودروسازان سوپر اسپرت افزایش یابد.

گروه ساخت مرسدس بنز در محصولات الکتریکی سدان خود که سال گذشته معرفی کرده بود، از فناوری الکتریکی با قابلیت پیمایش ۷۷۰ کیلومتر با یکبار شارژ رونمایی کرد، این خودرو با بهره‌گیری از باتری لیتیوم یونی با سیستم خنک‌کننده افزایش باتری بهره می‌برد. به نظر می رسد این شرکت خودروساز با یک اتحادیه جدید برای طراحی باتری و فناوری افزایش شارژ به سمت طراحی این محصول انجام شده است.