مردم خواهان پیشرفت، امنیت و صلح هستندگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزمهدی چمران در ابتدای یکصد و یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران درباره وضعیت کنونی کشور افزود: جوانان و نوجوانان در دوران دفاع مقدس نشان دادند که نیروهای پشتیبان انقلاب هستند و هستند. قدم های او.”

وی با بیان اینکه مهم ترین اتفاق در این ایام شهادت زائرین در شاهچراغ بود، گفت: برای کسی که اسلحه به دستش می رسد و ورود به جایی که حفاظ ندارد هنر، شجاعت و پیروزی نیست.

وی افزود: در این ایام شهدای دیگری داشتیم و در آمل شهدا در خیابان تیرباران شدند و در ملایر و شهرستان ها نیز شهدا داشتیم.

حمران با اشاره به اینکه شهادت یک کودک یک ساله و یک کودک هفت ساله جنایت بزرگی را آشکار می کند، گفت: همه را به اتحاد دعوت می کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر متحد نباشیم همه به ما حمله می کنند و منفعت آمریکا در ایجاد اختلاف در جامعه ایران است و انگلیسی ها نیز سال هاست که ایجاد تفرقه را دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که در جامعه ما تفرقه ایجاد می کنند باید بدانند دنبال چه توطئه هایی هستند، گفت: می گویند ما باید اعتراضات و اغتشاشات را رهبری کنیم و فراتر از آن دیگر دخالتی در امور یک کشور نیست.

چمران تاکید کرد: دشمنان همزمان با آغاز سال تحصیلی با برنامه ای سازماندهی شده و مناسب با صرف وقت و کمک گرفتن از داخل و خارج نقشه خائنانه خود را در ایران اجرا کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که ما دست خائنان را قطع می کنیم اما آنها نمی توانند پیشرفت ایران را ببینند.

وی افزود: ساخت خرمشهر و شهرهایی از این دست سال ها طول کشید و هنوز به جایی که باید نرسیده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر رزمندگان و فرماندهی سردارانی چون شهید سلیمانی و شهید حمدانی نبودند، معلوم نبود سوریه الان هست یا نه.

وی تاکید کرد: مردم شجاع و دلیر ایران در راهپیمایی های بزرگ در سراسر کشور به صحنه آمدند و نشان دادند که ایران اسلامی از چه کسانی و چه افرادی تشکیل شده است و تجزیه طلبان و خدمتگزاران با مردم ایران بیگانه نیستند. “

چمران با بیان اینکه نتیجه اغتشاشات منجر به کشتار مردم و کودکان توسط داعش می شود، خاطرنشان کرد: دشمنان آماده هستند در عرصه بین المللی به ما آسیب برسانند که قطعاً نمی توانند این کار را انجام دهند زیرا دولت و مردم ما بیدار هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: مردم با اعتقادات دینی آمیخته شده اند، دشمن از طریق داعش با دین وارد جنگ شد و ما آنها را درهم کوبیدیم، آنها نمی توانند به ویرانه های داعش دلخوش باشند. مردم جهاد نکاح را نمی پذیرند. حتی کسانی که فریب خورده اند.

وی افزود: دولت و ملت در مسیر توسعه قرار دارند و پیشرفت خوبی داشته ایم که باید آن را احساس کنیم.

چمران تاکید کرد که اگر صلح ما را بگیرند ما صلح آنها را می گیریم. وی افزود: ما در جهاد تبیین شکست خوردیم و مردم و جوانان ما فریب خوردند و اگر این جهاد را به درستی انجام می دادیم شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم.

وی با بیان اینکه راهپیمایی بزرگ بعد از توطئه های سال 1387 برگزار شد، گفت: مردم در تشییع شهدای شاهچروگ به خوبی ظاهر شدند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ما برای خدمت به ملت آمده ایم و باید متحد باشیم، گفت: اگر دیگران را به وحدت دعوت می کنیم باید الگوی وحدت باشیم.

شهردار در صورت لزوم در جلسه مشاوره حضور می یابد

چمران همچنین پیش از آغاز جلسه امروز شورای شهر تهران درباره جلسات همفکری با شهردار تهران توضیح داد و گفت: از شهردار تهران در جلسات همفکری در موضوعات مختلف دعوت کردیم و قرار نیست این حضور دائمی و همیشه باشد. ، اما بر اساس نیاز و سوالات اعضا از آنها برای شرکت در جلسات طوفان فکری دعوت به عمل می آید.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جریان سخنرانی مهدی چمران با مشت های گره کرده تکبیر گفتند.

اعضای کمیسیون های شش گانه شورای شهر ماندگار شدند

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، انتخابات رؤسا و اعضای کمیسیون های تخصصی شورا را برای سال دوم و با رای اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دستور کار قرار دادند. شورای اسلامی، رئیس و اعضای کمیسیون های شش گانه شورای شهر باقی ماندند.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی دستور کار جلسه گفت: اگر با همان ساختار قبلی ادامه دهیم موفقیت ما در ادامه فعالیت بیشتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در صورت تغییرات برای کمیسیون ها مشکلاتی به وجود می آید، افزود: کمیسیون ها با توجه به تخصص اعضا و گرایش ها ایجاد شد و پیشنهاد من ادامه راه فعلی است.

حمران پیشنهاد داد به دلیل دکترای حقوق حبیب کاشانی از کمیسیون برنامه و بودجه به کمیسیون نظارت و حقوقی منتقل شود.

پیشنهاد چمران با 8 رای موافق با مخالفت اعضای شورای اسلامی شهر تهران مواجه شد.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر محمد آخوندی، حبیب کاشانی، ناصر امانی، میثم مظفر و احمد صادقی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران هستند.

همچنین سید جعفر تشری هاشمی، حجت الاسلام سید محمد آقا میری، علی اصغر حائمی از اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل هستند.

مهدی پیرهادی، مهدی بابایی و سوده نجفی رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری هستند.

مهدی آخریان، پرویز سروری و نرجس سلیمانی به عنوان رئیس و اعضای کمیسیون حقوقی و نظارت فعال هستند.

مهدی عباسی، مهدی چمران و جعفر شربیانی رئیس و اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر هستند.

نرگس ماندری پور، زهرا شمس احسان، علیرضا نادعلی، سید احمد علوی نیز به عنوان رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ابقا شدند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/