مردم برای حفظ ارزش پول خرید خودرو هستندبه گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدمصطفی آقامیرسلیم درباره عملکرد خودروسازان، گفت: با وجود تولید خودروسازان یک میلیون و 400 هزار دستگاه، اما تولید این شرکت ها 900 هزار دستگاه است. این رویه باید اصلاح شود تا نیازهای مردم تامین شود.

نماینده مردم تهران شمیرانات، ری اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: برای تحقق این مهم باید سلسله اقتصادی و مدیریتی شکل بگیرد. هزینه‌های مالی خودروسازان حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد است که اگر این هزینه‌ها باشد، قیمت خودرو کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به مدیریت خودروسازان، اضافه کرد: با وجود اینکه خودروسازان دولتی دولتی اما دولت مدیران این شرکت ها را منصوب می کند دولت باید 5 درصد سهام خود را در ایران خودرو و 17 درصد در سایت را رها کند و اجازه اجرای قانون تجارت را صادر کند. تا بتوان از مدیران این مجموعه سوال کرد و بازخواست کرد.

میرسلیم در ادامه گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: برای رفع مشکلات و نواقص کیفی خودروهای تولیدی باید در حوزه تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری شود که برای این موضوع نیز باید حمایت شود چراکه با وضعیت فعلی، خودروسازان نمی‌توانند برای تحقیق و توسعه توسعه پیدا کنند. سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان اینکه باید از صنعت خودروسازی پشتیبانی شود زیرا این صنعت‌ها در حوزه و تولید می‌کند، ادامه داد: مردم از کیفیت خودروهای داخلی ناراضی هستند و حق با مردم هستند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه چه افرادی هستند که می‌پندار حل مشکلات صنعت خودرو، واردات است، اشتباه می‌کنند، ادامه داد: بازار خودرو کشور انحصاری نیست.

میرسلیم خود را در بازار خودرو را توصیف کرد و گفت: مردم دنبال خرید خودرو می‌روند و برای جلوگیری از کاهش ارزش پول در بازار و مسکن می‌روند.