مردم باید تصمیم بگیرند مجلس در خصوص کاهش حقوق گمرکی را در بازار مشاهده کنندبه گزارش بازار به نقل از خانه ملت، جبار کوچکی نژادارم ساداتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در ویژه مصوبه امروز (چهارشنبه ۳۰ شهریورماه) در کاهش حقوق گمرکی واردات مواد اولیه و تجهیزات از ۴درصد به ۱درصد،: با توجه به تغییر قیمت کالاهای اساسی، مواد اولیه و تجهیزات از ارز 4200 تومانی و از سوی دیگر افزایش حقوق گمرکی به 4 درصد قیمت تمام محصولات تولیدی، ماشین آلات، کالاهای واسطه‌ای و مواد اولیه به افزایش افزایش پیدا می‌کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با مصوبه مجلس برای اصلاح بند (ه) تبصره(7) بودجه سال جاری افزایش قیمت کالا در بازار کنترل می شود، ادامه داد: به منظور جلوگیری از بودجه کسری نیز به دولت اجازه می دهد. تا سقف 28 هزار میلیارد تومان اعتبار به فروش رسید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید با تدابیری خاص و نظارتی ویژه تلاش کند تا مردم تصمیم بگیرند مجلس در کاهش حقوق گمرکی مواد اولیه و تجهیزات را در زندگی خود و کاهش محصولات مشاهده کنند، عنوان کرد: در صورت عدم کنترل و نظارت و عدم اجری صحیح این تصمیم به نفع افراد واسطه و دلالان مواد اولیه، واردکنندگان ماشین آلات و تجهیزات می‌شود.