مرحله طاسی خود و درمان توصیه شده آن را بشناسید

ریزش موی مردانه و زنانه مراحل خاصی دارد و شما باید در چه مرحله ای از طاسی خود را بررسی کنید و سپس برای درمان اقدام کنید. در این مقاله به مراحل ریزش موی مردانه می پردازیم.

مراحل ریزش موی مردانه و درمان توصیه شده:

مرحله ی 1: مرحله یک مرحله عادی است، که در آن هیچ علائم قابل مشاهده ای وجود ندارد، فقط در هنگام شانه کردن یا شستن موهای خود متوجه خواهید شد که موهای کمی می ریزند.

رفتار: یک رژیم غذایی با پروتئین بالا را انتخاب کنید، هر روز پوست سر خود را ماساژ ملایم دهید تا گردش خون پوست سر بهبود یابد، سعی کنید بدون استرس باشید.

مرحله 2: می توان گفت که این مرحله اولیه طاسی است و اگر به این مرحله رسیدید باید از یک پزشک متخصص مشاوره بگیرید. شما شاهد ریزش عمیق مو در بالای سر خود خواهید بود.

رفتار: در این مرحله پزشک ترکیبی از درمان شامل درما رولینگ برای بهبود جذب پوست سر با ماینوکسیدیل و لیزر درمانی مو را به شما پیشنهاد می کند.

مرحله 3: شما فقط در مرحله ریزش موی حاد یا در مرحله طاسی هستید. در این مرحله یک خط نازک از ناحیه ریزش مو را خواهید دید که از یک طرف پیشانی جلوی شما به سمت دیگر می رود و ساختاری شبیه پل ایجاد می کند. گاهی اوقات ناحیه ریزش مو از بالای سر شما قابل مشاهده است.

رفتار: در این مرحله، جراحان پیوند مو را پیشنهاد می‌کنند که بیش از 3000 تا 4000 گرافت برای پوشش ناحیه مورد نظر نباشد و استفاده از ماینوکسیدیل یا سایر مکمل‌های مرتبط را برای حفظ رشد نواحی آسیب‌دیده توصیه می‌کنند.

مرحله 4: اگر روی عکس سر خود از سمت بالا کلیک کنید، ممکن است شکل نعل اسبی آن ناحیه را مشاهده کنید و با افزودن بیشتر به آن، افزایش ناحیه از طرفین سر را مشاهده خواهید کرد.

رفتار: در این مرحله ممکن است پزشک متخصص به شما توصیه کند که برای کاشت مو از پشت سر خود جایی که رشد مو خوب است مراجعه کنید.

مرحله 5: فقط یک خط نازک از مو ممکن است در پشت یا کناره سر شما قابل مشاهده باشد.

رفتار: در این مرحله تنها روشی که از طریق آن می توانید موهای خود را ترمیم کنید، چسباندن مو یا جایگزینی با تکنیک بافت است.

اگرچه تمام درمان های توصیه شده برای مراحل مختلف ریزش مو ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد، بنابراین قبل از انتخاب راه حل، بهتر است با جراح کاشت مو مشورت کنید.