مداخله، تجاوز و قتل ماهیت واقعی نظام آمریکاستگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (یکشنبه) ۳ مهر در صفحه اینستاگرام خود در واکنش به اظهارات مداخله جویانه آمریکا نوشت. شنبه گذشته، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، طی اظهارات مداخله جویانه، بیشتر از ناآرامی ها در ایران حمایت کرد.

وی افزود: از آنجایی که او مشاور مورد اعتماد و حافظه خوبی ندارد، به او یادآوری می کنم که ایران قوی تر و پایدارتر از تسلیم شدن در برابر تحریم های ظالمانه و تهدیدهای پوچ شما بود. او حتی اکنون نیز بیش از آن به خود می بالد که اراده اش با دخالت ها و اظهارات سیاستمداری که از سال ها اقدامات ناعادلانه علیه ایران خسته شده است، متزلزل شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: نه اظهارات بایدن و نه دخالت های آمریکا هیچ گاه ما را شگفت زده نمی کند، زیرا مداخله، تجاوز و کشتار ماهیت واقعی نظام آمریکاست، اما ما مردمی تاریخی هستیم و ریشه عمیقی در تاریخ داریم. از کودتای مرداد 1332 (28 مرداد 1332) تا به امروز، سیاست ضد ایرانی دولت آمریکا به خوبی در ذهن ما ثبت شده است. و البته تاریخ و نقطه جهان شاهد است که زخم جنایت و خشونت آمریکا بر جهان است. عادت شما ماهیگیری در آب گل آلود است. اما یادتان باشد اینجا ایران است: سرزمین مردان و زنان سرافراز.

کنعانی ادامه داد: در خانه ما با هم صحبت می کنیم، با هم کار می کنیم، با هم تلاش می کنیم تا زخم های ریز و درشت ایران را التیام دهیم، با هم برای استقلال ایران ایستادگی می کنیم و البته شکست دیگری نیز به انبوه شکست های شما اضافه می شود. “

منبع: ادامه مطلب

انتهای پیام/