مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح اصلاح جداول محرومیت زدایی در بودجه ۱۴۰۱به گزارش بازار، نمایندگان امروز در نشست علنی (یکشنبه، 5 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با بررسی طرح اصلاح جدول 4-24 محرومیت زدایی (جدول منابع و مصارف ثبت ۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور به صورت دوفوریت با ۱۹۴ رأی موافق. ، ۵۰ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۲ نماینده حاضر در صحن درخواست کردند.

بنابر این گزارش فتح الله توسلی به عنوان نماینده پیشنهاددهنده این طرح درباره آن توضیح داد: این طرح جداول و بودجه سال ۱۴۰۱ در اختیار نمایندگان قرار نگرفت و بعداً متوجه شدیم مبالغی برای محرومیت زدایی در جدول ۱۴ در نظر گرفته شده است. یکی از این موارد است که 31 شهر آنها را انتخاب کرده و برای هر کدام از صدها میلیون تومان به طور ویژه در قالب محرومیت زدایی اعتبار اختصاص داده شده است، اما شهرهای انتخاب شده نه تنها محرومیت، بلکه از آنها محرومیت نیز وجود دارد و غالباً این مهم هستند. را تصدیق می کنند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس یازدهم با بیان اینکه ۳۱ شهر انتخاب شده و ۳۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به آنها اختصاص داده شده است، افزود: درخواست ما این است که این تصمیم اصلاح شود و نسبت به محرومیت در هر استان و همه ۱۰۰ میلیون تومان باشد. یک شهر اختصاص داده شده است. همچنین 100 میلیارد تومان در شورای برنامه ریزی با نظر مجمع مدیریت اعتبار محرومیت منتشر می شود.

وی ادامه داد: همچنین شاخص ها مشخص شده است.