مبل سازان کاربلد با وسوسه دستمزد بیشتر از عطاآباد خارج می شوندعبدالجبار پقه در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: قیمت اقلامی مانند چوب، ایراق و پارچه نسبت به سالی که بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر گالری مبل مختومقلی عطا ادامه داد: در حالی که قیمت تمام مبل برای سازندگان افزایش محسوسی دارد اما انتظار می‌رود که مبل به همان قیمت سال گذشته باشد که این امر فروش را کاهش دهد.

این فعال صنعت مبل افزود: دستمزد کارگران در سال جدید حدود 60 درصد افزایش داشته است و این موضوع یکی دیگر از عوامل موثر در رشد قیمت مبل تلقی می شود.

پقه گفت: در شش ماه نخست سال معمولاً فروش در عطا آباد بسیار مطلوب نیست و بیشتر تولیدکنندگان مبل محصولات خود را به سایر استان ها به ویژه و تهران مازندران ارسال می کنند.

وی افزود: فروش به صورت کلی به نمایشگاه داران با سود ناچیزی انجام می شود و تولید مبل در شش ماه اول، کفاف مخارج کارگر و اجاره بهای مراکز فروش را هم نمی دهد.

مدیر گالری مبل تومقلی عطا بیان کرد: در سال های اخیر آباد از روستاهای اطراف عطاآباد صنعت مبل را شروع کرده و برخی از کارها را هم با وسوسه دستمزد بیشتر به این مناطق رفته اند و پیدا کردن کارگر کاربلد به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است.

گفتنی است روستای عطاآباد آق قلا بیش از ۲۵۰ واحد تولید مبل و از روستاهای بدون بیکار استان گلستان می‌شود.