ما در مورد امام حسین (ع) کار بزرگی نکردیم.گزارش کردن شبکه خبری تهران نیوز به گزارش بنیاد سینمایی فارابی، علی بهادری جهرمی سخنگوی و دبیر هیئت دولت با بیان اینکه صحنه کربلا هنری ترین صحنه تاریخ است، واقعه کربلا را هنری بودن آن دانست و ادامه داد: در واقع حضرت زینب(س) فرمودند. . این در واقعه کربلا. (س) می فهمیم که در عاشورا جز زیبایی ندیدم. درست است که اگر به چشم دل بنگریم در کربلا چیزی جز زیبایی نیست، زیرا همه نورها بر تاریکی ها قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه عاشورا عاشقانه ترین صحنه تاریخ است، گفت: هر اتفاقی که در این واقعه می افتد فقط عشق است و همین عشق است که در طول سالیان متمادی باعث شده بسیاری از مردم عاشق امام حسین شوند.

امیدوارم «سینماتیک» ادامه داشته باشد

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود گفت: هر هنر مرتبط با عاشورا حفظ شد و هنرمندانی که با این واقعه بزرگ همراه بودند بسیار باهوش و باهوش بودند، کاری در زمینه عاشورا حسینی انجام دادند و نقش آفرینی کردند. بازیکنان..

وی گفت: از صمیم قلب می گویم که به همه هنرمندان و افرادی که در راه حسین بن علی (ع) قدم گذاشته اند غبطه می خورم و امیدوارم این هنرمندان در این امر امام حسین (ع) را یاری کنند. راه، جهان و در افسانه.”

واقعه عاشورا را با عنوان «سینماتیک» برگزار کنید که نقد و بررسی و اکران این گونه آثار می تواند ادای احترامی جدید و متفاوت به آستان اباعبدالله الحسین(ع) باشد که نه به صورت جریانی، بلکه به صورت یک روند مستمر انتظار می رود. پرداخت شود

شاهراه هدایت بشر امام حسین (ع) است.

شهاب حسینی که در کارنامه هنری خود به جز «کربلا، جغرافیای یک قصه» در دو فیلم عاشورایی دیگر «مرد و زبا» و «دل شکسته» به ایفای نقش پرداخته بود، سخنان خود را اینگونه آغاز کرد. «خیلی مختصر می گویم، به قول خداوند غالباً به قول پروردگار می یابیم که خداوند هر که را بخواهد رهبری می کند، این جمله همیشه مرا به فکر فرو برده است و احساس می کنم ممکن است انسان تمام زمان خود را در طول زندگی خود صرف خدمت کند، اما مشیت الهی را هدایت نمی کند.

شهاب حسینی در این خصوص ادامه داد: آموزش در مورد حضرت آقا امام حسین (ع)، همیشه در دلم نور امید روشن کرده که شاهراه هدایت امام بزرگوار است، با عشق به امام حسین می توان امیدوار بود که خداوند متعال سرپرستی او به راهنمایی آدم است، خوشحال می شوم اگر بتوانم در «جغرافیای کربلای یک تاریخ» حتی با صدایم ایفای نقش کنم، همیشه به این جمله فکر می کنم: پروردگارا، زندگی را به من بیاموز، یاد خواهم گرفت. چگونه بمیرم، اما روش امام حسین به نظر من برعکس عقیده است، همانطور که امام حسین به ما آموخت که خدا به من یاد می دهد چگونه بمیرم، من یاد خواهم گرفت که چگونه تنها زندگی کنم.

این بازیگر در پایان سخنان کوتاه خود با تاکید بر اینکه امیدواریم در به تصویر کشیدن و انتقال اندیشه شخصیت بزرگی چون امام حسین (ع) به سایر مردم جهان موفق باشیم، گفت: اگر چنین باشد. شخصیت بزرگ، در هر قوم و ملتی وجود داشته، مطمئن باشید.» تا کنون صدها اثر ارزشمند در مورد چنین شخصیت بزرگی تولید شده است، اما متاسفانه هنوز کار بزرگی در مورد این امام بزرگوار انجام نداده ایم. امیدوارم با یاری آقا امام حسین (ع) در این مورد وصیت شود».

«کربلا-جغرافیای یک داستان» را در 21 روز ساختیم

داریوش یاری کارگردان فیلم سینمایی «کربلا حکایت تاریخ» نیز درباره ساخت این فیلم گفت: خدا خوب بود و حسین بن علی (علیه السلام) به او نظر داد تا بتوانیم فیلم را بسازیم.به صورت اصولی. و روش حرفه ای تمام جزئیات کار در قالب استوری بورد جلوی دوربین رفت و لطف خود امام حسین بود که فیلم را کاملا اصولی و حرفه ای ساخت.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: فیلم سینمایی «کربلا، جغرافیای یک قصه» با اقتصاد مقاومتی ساخته شد و سعی کردیم در مسیر ساخت فیلم تاب نیاوریم. 375 پلان در فیلم وجود دارد که کاملا طراحی شده اند. درباره ساخت فیلم با بازیگران صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که چگونه فیلم را بسازیم تا علاوه بر احترام به حضرت، از نظر هنری و پیام یک فیلم مستند در سطح بالایی قرار گیرد. ابوعبدالله (ع).

یاری درباره نحوه به تصویر کشیدن وقایع و شخصیت های کربلا گفت: برای نشان دادن شخصیت های کربلا و رشادت های آنها به سراغ مفاهیم رفتیم و از نمادهایی برای به تصویر کشیدن خدایان استفاده کردیم. مفهوم حضرت عباس به نظر من آب و غیرقابل انکار و وفادار به کتاب بود، از این رو با عناصری که طراحی شد سعی کردیم به طور مستقیم به حضرت عباس اشاره کنیم.

این کارگردان با بیان اینکه ساخت سکانس ها زمان بر است، تصریح کرد: اما با توجه به نقشه راهی که از ابتدا برای فیلم داشتیم توانستیم فیلم را در مدت کوتاهی به پایان برسانیم. فقط در 21 روز به انتهای جاده رسیدیم. خدا را شکر می کنم که فرصت ساخت فیلم «جغرافیای کربلای یک تاریخ» را به ما داد و امیدوارم با جدیت بیشتری نسبت به گذشته پای وعده هایمان ایستاده باشیم و بتوانیم بیشتر از گذشته درباره واقعه کربلا فیلم بسازیم. .

ما هنوز حقوق این محتوا را پرداخت نکرده ایم

با اشاره به اینکه در روزها و ماه های آخر مشغول ساخت فیلمی بودم که به شهید زرینی رسیدم که با 300 هزار گلوله بهترین تک تیرانداز جهان است و اذعان داشت: آمریکایی ها یک تک تیرانداز دارند که 175 نفر را هدف قرار داده است، یعنی بیش از نیمی. غیرنظامیان چه کسانی هستند – تعداد زیادی از این افراد زن و کودک بودند. 7 فیلم هالیوودی از این تک تیرانداز ساخته شد اما ما برای اسطوره و امامی چون حسین بن علی (ع) چه کرده ایم؟

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه شخصاً از امام حسین (ع) بسیار خجالت می کشم، گفت: واقعاً نمی دانم روی پل صراط چه جوابی باید به آقا امام حسین بدهم. امیدوارم دست به دست هم دهیم و به هم کمک کنیم تا بتوانیم در خدمت آقا اباعبدالله باشیم و فیلم و سریال هایی بسازیم که حق امام سوم شیعیان را ادا کند.

تقدیر از عوامل فیلم سینمایی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» با حضور سید مهدی جوادی مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، علی بهادری جهرمی سخنران و دبیر هیئت دولت و کوروش زارعی دبیر تئاتر فجر . جشنواره، در پایان پنجمین شب از مراسم «سینمتکیه» در تالار عباس کیارستمی، بنیاد سینمایی فارابی بود.

منبع: خبرآنلاین

انتهای پیام/