ماموریت جدید جباری در فوتبالگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزماموریت جدید جباری در فوتبال. مسابقات فوتبال قهرمانی دسته دوم باشگاه های کشور هر فصل در دو گروه 14 تیمی برگزار می شود که در پایان تیم های اول و برنده تیم های دوم یعنی مجموعا سه تیم به لیگ اول در فصل گذشته چوکا به عنوان سرگروه A با مربیگری حسن اشجری و شاهین بندر عماری به عنوان سرپرست گروه B با مربیگری مهدی کریمیان مستقیما به لیگ یک صعود کردند و وان پارس نقش جهان موفق شد بندرعباس را شکست دهد. شهرداری در مجموع دو بازی رفت و برگشت و به عنوان تیم سوم به لیگ یک صعود کرد.

نیروی زمینی فصل گذشته یکی از تیم های گروه A بود و در پایان با 42 امتیاز از 26 بازی در رده ششم قرار گرفت و این یعنی شانسی برای صعود به لیگ یک ندارد. اکنون ماموریت مجتبی جباری در این تیم هدایت سربازان از سکوی ششم به سکوی اول و صعود به لیگ یک است. حادثه ای که نیروی زمینی بارها آن را تجربه کرده است.

لیگ 2 بی شک در فصل پیش رو با حضور مجتبی جباری جذابیت بیشتری خواهد داشت. با این حال هر ساله شاهد حضور چند بازیکن از تیم های استقلال و پرسپولیس بر روی صندلی مربیگری تیم ها برای صعود به لیگ یک هستیم. و گاهی مربیان با تجربه در تیم های دسته دومی کار می کنند. در فصل گذشته به مهدی کریمیان و حسن اشجری اشاره کردیم. دو بازیکنی که پیش از این در استقلال بازی می کردند و به لطف صعود به لیگ یک در فصل پیش رو، مربیگری را در این لیگ تجربه خواهند کرد. فصل گذشته چهره های سرشناس دیگری را روی نیمکت تیم ها دیدیم. امیر خلیفه اصل در شهرداری بندرعباس، محسن بنگر در شهرداری نوشهر و…

مجتبی جباری در مقطعی در دوران مربیگری شفر در استقلال تلاش کرد تا به کادر فنی این تیم بپیوندد اما با وجود دیدار با سرمربی آلمانی، این دیدار منجر به حضور او روی نیمکت آبی ها نشد. او در مبارزه دعوت چند مربی را برای حضور روی نیمکت تیم های لیگ برتری رد کرد. می توان به درخواست وحید بیاتلو اشاره کرد. زمانی که سرمربی ماشین آلات بود. یا در این فصل الهام آرام سرمربی تیم هوادار از مجتبی جباری خواست به تیم هوادر بیاید و دستیار شود. اما انگار چشم مجتبی جباری به ساحل استقلال بود. شاید به این دلیل که بار دیگر آبی ها توسط یک مربی خارجی هدایت می شوند. اما انتخاب استقلال خسرو حیدری بود و همه این اتفاقات دلیلی شد تا مجتبی جباری بی خیال نیمکت آبی ها شود و مربیگری کند. از تیم ارتش که اکثر بازیکنانش سرباز هستند. تیمی قدیمی که نماینده بسیاری از ستاره های فوتبال ایران بوده است.

حضور در نیروی زمینی بدون شک تجربه خوبی برای مجتبی جباری بدون توجه به نتیجه خواهد بود. بسیاری از ستاره ها وقتی وارد مرحله مربیگری می شوند دوست دارند با یک تیم بزرگ شروع کنند. هرچند در فوتبال حرفه ای اینطور نیست. دیدید که ستاره ای مثل زیدان مربیگری تیم دوم رئال مادرید را در لیگ دسته سوم آغاز کرد. خوبی مربیگری در چنین تیم هایی این است که مربی آزمون و خطا را طی می کند و زمانی که به تیم بزرگی می رسد پر از تجربیات مختلف است و به خوبی می دانیم که تجربه چیزی است که در هیئت مدیره به دست نمی آید. حضوری که تجربه را منتقل می کند.

مجتبی جباری به لطف حضور در اردو می تواند در فصل های بعد مربیگری در لیگ یک را تجربه کند و وقتی سرمربی یک تیم لیگ برتری شود، بدون شک تصمیمات آینده او بهتر از تصمیمات فعلی برای یک تیم خواهد بود. تیم لیگ برتری و این به خاطر قهرمانی آن تجربه ای است که ستارگان زیادی از آن جدا می شوند و اینکه چگونه با یک تیم اسمی شروع کنیم و مشکلات کمتری داشته باشیم.

در تیم ارتش همه چیز برای مجتبی جباری ایده آل نخواهد بود. اما سختی های حضور در این تیم و مربیگری در لیگ دو که گاهی بازی در زمین های ناهموار برگزار می شود. اشتباهات داوری و برخی مسائل دیگر از او مربی خوبی می سازد. دیگر نباید از او به عنوان هشت شاکی یاد کرد زیرا در مرحله مربیگری راه درستی را انتخاب کرد.

انتهای پیام/