ماجرای رد پیشنهاد استقلال توسط مهدی طارمیبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شاید خیلی‌ها ندانند اما مسیر زندگی ورزشی مهدی طارمی می‌توانست متفاوت با امروز باشد. مهدی طارمی روی یک اتفاق و تعریف و تمجید یکی از همشهریانش نزد علی دایی، به تهران دعوت شد. علی دایی چند فیلم از بازی‌های طارمی را دید و درحالی که عازم کشور فرانسه و شهر پاریس بود از مدیران وقت باشگاه پرسپولیس خواست با مهاجم جوان بوشهری قرارداد منعقد کنند. سال ۱۳۹۳ این اتفاق رُخ داد و مهدی طارمی از بوشهر به تهران آمد و با پرسپولیس قرارداد بست.

این درحالی بود که همزمان این بازیکن مورد توجه امیر قلعه‌نویی و استقلالی‌ها نیز قرار گرفته بود. شنیدیم یکی از دوستان نزدیک سرمربی استقلال در شهر بوشهر به ملاقات پدر مهدی طارمی در منزلش رفته و به او پیشنهاد می‌کند پسرش آبی‌پوش شود. در آن مقطع قرارداد داخلی اعتبار فعلی را نداشت و هر بازیکنی می‌توانست پس از امضای قرارداد داخلی با پرداخت مبلغی آن را فسخ کند. قرارداد مهدی طارمی با پرسپولیس درآن فصل مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان بود. ظاهراً استقلالی‌ها به او و پدرش پیشنهاد داده بودند این قرارداد را فسخ کند و جریمه ۳۰۰ میلیون تومانی را هم حاضرند پرداخت کنند. همچنین واسطه باشگاه استقلال پیشنهاد ۳۰۰ میلیون تومانی (دو برابر قرارداد با پرسپولیس) را به مهدی طارمی ارائه داده بود. مهدی طارمی اما به صراحت گفته بود با پرسپولیس قرارداد بسته و روی قول و قرارش می‌ایستد.

شاید امروز استقلالی‌های زیادی از خواندن این مطلب حسرت بخورند که چرا چنین ستاره‌ای مسیرش را به سمت رقیب سنتی کج کرد. جالب‌تر می‌شود وقتی بدانید درآن مقطع مدیرعامل استقلال هنوز انتخاب نشده بود در حالی که علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بود و این دومی با تلاش زیاد و در اسرع وقت مهدی طارمی را به تهران کشانده و با رقم مناسبی قرمزپوش کرد.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

انتهای پیام/