لیگ برتر پیشرفت نکرد / استقلال استخوان بندی خود را حفظ کردبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز، یدالله اکبری درباره عملکرد استقلال در لیگ های 21 گانه و قهرمانی تیمی اظهار داشت: ابتدا به همه هواداران استقلال تبریک می گویم. همچنین کادر فنی، مدیریت و بازیکنان که فصل سخت و پرهیجانی را پشت سر گذاشتند. آبی ها از ابتدای فصل روند رو به رشدی دارند، اگرچه روزهای مشترکی را به خود دیدند، اما با وجود اتحاد و همدلی بین همه عوامل باشگاه، توانستند بر همه سختی ها فائق آیند و عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چه عواملی باعث قهرمانی استقلال در لیگ 21 شد؟ وی گفت: به نظر می رسد اولاً رفاقت و رفاقتی که در تیم بود، باعث شد استقلال به خواسته خود برسد، ضمن اینکه باید کادر مدیریتی قوی، بازیکنان پرشور و ارتباط صمیمانه کادر فنی با بازیکنان را بپذیریم. و همچنین دستیاران خوب.” و با علم مجیدی همه دست به دست هم می دهند تا استقلال در یک فصل خوب بدون باخت با کمترین گل و بیشترین امتیاز قهرمان شود.

اکبری ادامه داد: عزم مدیریتی استقلال در این فصل کمک زیادی به آبی ها کرد. مصطفی آجرلو یکی از مدیرانی است که کمتر حرف می زند اما تمام تمرکزش روی کار و موفقیت استقلال است. او سکوت کرد و بدون اینکه هر روز با رسانه ها صحبت کند کار خود را انجام می داد. او می تواند تیم را آرام کند تا استقلال بدون نگرانی و حاشیه قهرمانی را پشت سر بگذارد.

هافبک سابق تیم فوتبال استقلال درباره عملکرد فنی استقلال گفت: آبی ها بازی های خوبی انجام دادند البته تیمی همیشه در اوج نیست و فراز و نشیب هم دارد و استقلال هم از این قاعده مستثنی نبود اما آنها می توانند خوب کار کنند. با دروازه بان خوب و دفاع هماهنگ به رهبری گابریل پین. شاید اگر هر تیمی به جز استقلال در مقطعی از لیگ دو دفاع را از دست می داد، به شدت متزلزل می شد و نمی توانست موفق باشد، اما کادر فنی استقلال توانست پوشش دهد. این ضعف با خریدی منطقی و خیالی آرام، به کار خود ادامه دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لیگ ما در این فصل پیشرفت کرده است یا خیر؟ وی یادآور شد: لیگ بیست و یکم همین مسیر را طی کرده، پیشرفت چشمگیری نداشته است و این دلایل دیگری دارد. از جمله نبود ساختار خوب، مشکلات موجود در زمین که ضربه سنگینی به فوتبال ما وارد کرد و همچنین ترس صیادان از اخراج که باعث شد آنها بیشتر نتیجه‌گرا باشند و تمرکز بیشتری روی از دست ندادن امتیاز داشته باشند تا نتوانند از دست دادن برای اخراج از سوی مدیریت باشگاه، چند سالی است که هیچ ستاره ای در فوتبال ما دیده نمی شود. بازیکنی که می تواند تاثیر زیادی داشته باشد و تماشاگر را به ورزشگاه بکشاند. در کل فوتبال ما مشکلاتی دارد که اگر حل نشود نمی توان از آن انتظار پیشرفت بالایی داشت.

هافبک سابق استقلال در پایان خاطرنشان کرد: ببینیم فصل بعد هم شروع می شود. استقلال اگر می خواهد موفق باشد باید نوسان سال را حفظ کند و با خرید بازیکنان جدید نقاط ضعف خود را بپوشاند.

انتهای پیام/*