لزوم حمایت نهادهای فرهنگی از سلبریتی هاحجت الاسلام سید حسین شفیعی یک کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز وی با تاکید بر فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: این فریضه از وظایف هوشمندانه مومنان است و هیچکس را نمی توان از انجام آن معاف کرد.


بیشتر بخوانید:

اجرای “عملیات برای شهرت” در اماکن عمومی شهرستان پردیس


وی افزود: البته فریضه امر به معروف و نهی از منکر شرایطی دارد که باید برای انسان شرایط مهیا شود تا به آن عمل کند. یکی از شروط میتزوه در امر به معروف و نهی از آن، احتمال تأثیر آن است. درب جامعه.

این کارشناس مذهبی گفت: متأسفانه بی ادبی ها و بی عدالتی ها از سوی برخی در جامعه افزایش یافته است و وظیفه مدیران این است که به وظیفه خود در قبال جامعه و اسلام عمل کنند و باید این وظیفه را در حد توان انجام دهیم.

شفیعی با بیان اینکه در حسیدیسم بر انجام وظیفه در امر خیر و رفتار صحیح هر یک از ما در این مسیر تاکید شده است، ادامه داد: گاهی به این نکته توجه می شود که فردی در جامعه (زن یا مرد). ) فردی است که موازین اسلامی و شرعی را رعایت می کند، این کار را با نهی مؤدبانه و محترمانه فرد منفی و طرف مقابل انجام نمی دهد، شروع به پرخاشگری می کند و حتی ممکن است باعث آسیب رساندن به دستور دهنده شود، در این صورت. اعصاب خود را کنترل کنیم و در راه خدا به وظیفه خود عمل کنیم.

وی تصریح کرد: البته اگر فردی که امر به معروف می کند احتمال آسیب رساندن به زندگی خود را احساس می کند، نباید امر به معروف و نهی از منکر نکند، بلکه مسئولان و نهادهای فرهنگی نیز باید در این امر به رسالت خود عمل کنند و مسئولان امر نیروها . حمایت از رهبر در برخورد با احتمال آسیب.

این کارشناس دینی تصریح کرد: رسیدن به جامعه اسلامی بدون گناه و گناه نیازمند فرهنگ سازی است، اینطور فهمیده می شود که با پیروزی انقلاب اسلامی، معصومیت و بی انضباطی دوران فلوی از بین رفت، اما برخی از مردم آگاه یا ناآگاه هستند. دشمن با خوشحالی نابهنجاری را در جامعه ترویج دهید، در این صورت مردم و مسئولان باید به وظیفه خود عمل کنند.

انتهای پیام/*