لزوم تهیه و تدوین نقشه راه برای گام‌های آینده و اهداف ایران و عراقبه گزارش بازار، باسم محمد خصیر صبح امروز (چهارشنبه، یکم تیرماه) در نشست کارگروه مشترک همکاری‌های نفتی ایران با بیان این که در این دیدار مهم باید نقشه راه را برای گام‌های آینده و اهداف هر کشور تهیه کنید، گفت: موضوع مهم فناوری و تولیدات. فنی ایران است برای نمونه این کشور در بسیاری از بخش‌ها مانند کابل برق، لوله‌ها و ارتباطات و فناوری‌های روز، توانایی انتقال آن به ما وجود دارد.

وی افزود: شرکت ملی نفت ایران موضوع آموزش و انتقال فناوری و تجهیزات فنی را در بحث‌های خود مورد بررسی قرار می‌دهد، موضوع انتقال تخصص و فناوری بسیار مهم است و باید در این زمینه همکاری کنیم.

معاون وزیر نفت در امور اکتشاف اظهار کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که فعلاً برای تولید نفت عراق باید توسعه یابد و در نتیجه همکاری با نفت عراق انجام شود. کشور باشد.

نشست کارگروه مشترک همکاری‌های نفتی ایران و عراق از صبح امروز (چهارشنبه، یکم تیرماه) به ریاست محسن خجسته‌مهر، معاون وزیر و مدیر شرکت ملی نفت ایران از طرف هیئت ایرانی و باسم محمد خضیر، معاون وزیر نفت عراق از طرف هیئت عراقی با حضور مدیران. ارشد صنعت نفت دو کشور برگزار شد.