لایروبی موضوعی فراموش شده در وزارت نیروبه گزارش بازار به از خانه ملت، قاسم ساعدی با اشاره به سال‌های سیلاب‌های اخیر در سراسر کشور، گفت: بیش از سیلاب را هر چند یکبار تجربه می‌کنیم اما هر دفعه‌ای که می‌گیرم غافلگیر می‌کنیم و این سیلاب‌ها را به جای می‌گذارند. باید ستاد بحران و سازمان هلال احمر آماده باش به خود می‌گیرند اما باز هم اینگونه نشد.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی عدم لایروبی رودخانه را یکی از دلایل اصلی بروز این سیلاب‌ها دانست و افزود: تصادف رودخانه‌ها و سدها سال‌ها از سوی وزارت نیرو گرفته شده و موضوع لایروبی فراموش شده است. حتی اعتباری برای این مهم در نظر گرفته نمی‌شود به همین دلیل بارندگی برای مردم مشکلات جدی ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه دولت نیرو ملزم به لایروبی به رودخانه‌ها و سدها می‌کند، اظهار کرد: کمسیون انرژی‌زم در برهه‌های مختلف رودخانه‌های لایروبی‌ها و سدها را از وزارت نیرو می‌خواهد اما نشان می‌دهد که این تذکرات را نشان می‌دهد. توجه نشده است به همین دلیل این موضوع را بار دیگر در دستور کار قرار دادن و تصمیم گیری در مورد سوال قرار داد.