قیمت نهایی کالاهای اساسی مورد حمایت مجلس استسرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز؛ احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در حاشیه نشست هیئت دولت اعلام کرد که قیمت نهایی اقلام در جلسه ستاد تنظیم بازار نهایی و به اتحادیه‌ها و اصناف اعلام می‌شود.

بعد از این موضوع، رسانه‌های معاند و خارجی با دروغ‌پراکنی سعی کردند علاوه بر التهاب در بازار بر جامعه نیز اثرات مخرب داشته باشند و امنیت روانی جامعه را تخریب کنند.


بیشتر بخوانید:

آقازاده‌ها در دولت قبل سالانه ۲۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌کردند


رسانه‌های معاند و ضدانقلاب از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و به این ترتیب مردم را در نگرانی و اضطراب از قیمت کالاهای اساسی قرار دهند، فارغ از اینکه این تیرهای زهرآلود شیطان راه به جایی نمی‌برد.

از سوی دیگر دولت مردمی سیزدهم که از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز کرده و هنوز به یک‌سالگی نرسیده، تحت اتهامات و تخریب دشمنان خارجی و دشمنان داخلی (آگاهانه یا ناآگاهانه) است، در حالی که منتقدانی که بی‌محابان به دولت مردمی سیزدهم می‌تازند ظاهراً هنوز باور نکرده‌اند که گرانی چند قلم کالا نتیجه سیاست‌های غلط و نادرست اقتصادی دولت روحانی است.

بنابراین دولت حجت‌الاسلام رئیسی برای کاهش تبعات سیاست‌های خسارت‌بار دولت روحانی برخلاف دولت به ظاهر «تدبیر و امید» که با تخصیص ارز ترجیحی رانت و فساد را بیشتر کرد، دنبال کاهش فشار به معیشت مردم است و در این زمینه بسته‌های معیشتی را نیز در نظر گرفت.

همچنین برخی دشمنان داخلی و خارجی با سوء استفاده از اصلاح ارز ترجیحی و گرانی برخی اقلام (که دولت با اختصاص یارانه مورد نیاز در پی جبران این گرانی‌هاست) در پی عقده‌گشایی با نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و منتظر کوچک‌ترین تلنگرند تا به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی آسیب وارد کنند.

خبرنگار اقتصادی «تهران‌نیوز» برای بررسی این موضوع گفت‌وگویی را با عباس گلرو، نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ترتیب داده است.

گلرو در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به فرافکنی و دروغ‌پراکنی برخی رسانه‌های معاند و ضدانقلاب با اصلاح ارز ترجیحی از سوی دولت مردمی سیزدهم اظهار کرد: ارز ترجیحی یعنی رانت، البته برخی افرادی که از ارز ترجیحی برای واردات استفاده می‌کنند و کرده‌اند ممکن است دلسوز مردم و کشورشان باشند و با واردات کالاهای اساسی به کشور خود کمک کنند.

وی افزود: در سوی مقابل برخی نیز با تخصیص ارز ترجیحی توسط دولت قبل به مقاصد شوم خود رسیدند و مترصد سوءاستفاده از منابع مالی کشور بودند که به اهداف خود نیز رسیدند، چراکه ارز ترجیحی زمینه رانت را در کشور برای برخی سودجویان مهیا کرد و آنان اجازه نمی‌دادند این ارز در مسیر صحیح به کار گرفته شود.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، رانت‌خواران دنبال ایجاد مفسده اقتصادی با ارز ۴۲۰۰ تومانی بودند، یادآور شد: براساس گزارش دیوان محاسبات در دولت قبل میلیاردها دلار در مسیر غیرصحیح رانت شده بود، بنابراین اصلاح ارز ترجیحی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر بود که در مجلس هم به تصویب رسید.

گلرو با تأکید بر اینکه مجلس از سیاست‌های اقتصادی دولت حمایت می‌کند، متذکر شد: دولت اقدامات مهمی را در حوزه اقتصادی انجام می‌دهد و مجلس و مردم باید به دولت کمک کنند تا بهترین اتفاق برای اقتصاد مردم بیفتد.

وی در ادامه توضیح داد: موضوع مهم اینکه وقتی دولت ارز ترجیحی را براساس مصوبه مجلس حذف می‌کند، باید در تدارک برنامه‌های اقتصادی باشد که مردم متضرر نشوند.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اصلاح ارز ترجیحی به سود مردم خواهد بود، ادامه داد: ابتدا باید سیاست اصلاح اقتصادی برای مردم تبیین شود و سپس سیاست‌های اقتصادی برای پیشگیری از خلل در معیشت مردم به درستی ساماندهی و چاره‌اندیشی شود.

گلرو با بیان اینکه مجلس به دولت این فرصت را داده که ارز ترجیحی را اصلاح کند، خاطرنشان کرد: دولت موظف شده در چند ماه آینده به طور کامل از مسیر ارز ترجیحی خارج شود.

وی با بیان اینکه اعلام قیمت اقلام و کالاهای اساسی مردم مورد حمایت مجلس است، گفت: البته دولت باید تمهیدات و برنامه‌های لازم را برای اصلاح نظام اقتصادی به کار بگیرد تا معیشت مردم دچار مشکل نشود.

انتهای پیام/۴۰۷۸/