قیمت جهانی طلا امروز 10 نوامبر 1401گزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزقیمت طلا در اولین ساعات معاملات روز سه شنبه به پایین ترین سطح خود در 10 روز گذشته رسید. افزایش ارزش دلار همراه با انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، قیمت طلا را تحت فشار قرار داد. طلا با 0.4 درصد کاهش به 1634 دلار و 75 سنت رسید، اما قیمت هر اونس طلا اکنون با 0.27 درصد افزایش به 1637 دلار و 96 سنت رسیده است.

قیمت طلا در مهرماه 1.1 درصد کاهش یافت و هفتمین کاهش ماهانه را تجربه کرد.

ترکیبی از فشار افزایش نرخ بهره، قدرت نسبی دلار و افزایش بازده دلار آمریکا. آی تی. اوراق خزانه داری بر قیمت طلا تاثیر گذاشته است. شاخص دلار 0.8 درصد افزایش یافت و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای جهانی گران کرد. نرخ بهره ده ساله آمریکا آی تی. خزانه داری نیز افزایش یافته است.

ایالات متحده آمریکا طلا نسبت به افزایش نرخ بهره بسیار حساس است، زیرا هزینه نگهداری آن را افزایش می دهد و تمایل به خرید آن را کاهش می دهد. قیمت طلا بیش از 400 دلار از بالاترین قیمت 2000 دلاری در ماه مارس کاهش یافته است.

قیمت نقره امروز با 1.55 درصد افزایش به 19 دلار و 42 سنت و پلاتین با 0.37 درصد افزایش به 934 دلار و 11 سنت رسید.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس پس از کاهش 1.5 درصدی در روز گذشته، در روز سه شنبه ثابت ماند. داده های ضعیف تولید کارخانه در چین به عنوان بزرگترین واردکننده مس جهان، نگرانی هایی را در مورد کاهش تقاضا در این کشور ایجاد کرد.

قرنطینه های جدید ویروس کرونا در چین فعالیت های اقتصادی را مختل کرده و تقاضا برای کالاها را تحت تاثیر قرار داده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/