قیمت بلیط پرواز شهری قطعی نیستگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزرستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی روز گذشته در مراسم قدردانی از پروازهای حج تمتع 1401 درباره عملیات پروازی اربعین پیش رو گفت: پس از اتمام موفقیت آمیز پروازهای حج، عملیات پروازی اربعین را در پیش داریم.

وزیر راه: عده ای در ایام اربان پارسال می گفتند امکان انتقال 60 هزار مسافر به عراق وجود ندارد.

وی افزود: سال گذشته 20 روز قبل از اربعین مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به ایران آمد و مجوز پرواز 60 هزار ایرانی بدون ویزا به عراق را صادر کرد که به گفته بسیاری کار سختی است. اما ما قادر به انجام آن هستیم.

کاپیان محمد محمدی بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز به اولویت پروازهای اربعین به حج از نظر اهمیت اشاره کرد و گفت: بعد از عملیات تماتو امسال باید پروازهای اربعین را انجام دهیم. که بزرگترین گردهمایی انسانی در جهان است.

نایب رئیس سازمان هواپیمایی: قیمت بلیت پرواز اربعین هنوز قطعی نشده است

حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری درباره پروازهای شهری گفت: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی، فروش بلیت چارتر پروازهای شهری در زمان برگزاری این مراسم است. ممنوع.

وی ادامه داد: شرکت های هواپیمایی بزرگ قرار است از طریق سایت های رسمی خود بلیت پرواز اربعین را به فروش برسانند.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری مدت پروازهای شهری را معمولا 10 روز دانست و افزود: هنوز قیمت بلیت پروازهای شهری مشخص نشده است.

مسیرهایی که فروش بلیط هواپیما چارتر ممنوع است

خوشخو درباره ممنوعیت پروازهای چارتر داخلی گفت: در برخی از شهرهای پرترافیک که حجم تقاضای سفر زیادی دارند، فروش بلیت پرواز چارتر در آنها ممنوع است که شامل تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، بندر می شود. . عباس و اهواز.

وی خاطرنشان کرد: هیچ شرکت هواپیمایی حق فروش بلیط چارتر به 7 شهر را ندارد و اگر هواپیمایی اقدام به فروش بلیط چارتر کند قطعا تخلف بوده و با آن برخورد می شود.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: مقاصدی مانند کیش و KM گردشگری هستند و مشمول ممنوعیت فروش بلیت پرواز چارتر نیستند.

به گفته این مقام مسئول در صنعت هوانوردی، دو شرکت هواپیمایی چابهار و فلای پرشیا تنها مجاز به فروش بلیط چارتر هستند اما حق فروش بلیط چارتر به مقاصد مذکور را ندارند. بنابراین تا 30 مردادماه امسال به شرکت هواپیمایی فرصت دادیم تا مسیرهای جدید را تعریف کند و از سازمان هواپیمایی کشوری مجوز بگیرد.

شرکت های هواپیمایی موظف شدند بلیط های چارتر را پس دهند

این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری درباره برگشت بلیت پروازهای چارتر گفت: از آنجایی که میزان عرضه بلیت با تقاضا به دلیل شرایط خاص اقتصادی صنعت هوانوردی متعادل نیست، مقرر شد تفاوتی بین برنامه‌ریزی‌شده و برنامه‌ریزی‌شده وجود نداشته باشد. بلیط چارتر

وی افزود: تاکنون در صورت کنسلی بلیط چارتر توسط مسافر و یا انصراف مسافر به هر دلیلی از استرداد بلیط (به جز خسارات کنسلی) خودداری می کردند. اما در حال حاضر شرکت های هواپیمایی موظف به استرداد بلیط پروازهای چارتر به صورت برنامه ای هستند که البته به عنوان پروازهای برنامه ای هزینه کنسلی از آن کسر می شود.

خاشکو درباره فروش بلیت پیش پرواز گفت: فروش بلیت هواپیما در این روش نیز تابع قوانین روش های دیگر است و در صورتی که بلیتی بیش از سقف مصوب و لیست قیمت مصوب سازمان هواپیمایی باشد. قبل از پرواز تخلف محسوب می شود.

فروش بلیط همراه با هتل تخلف است

قائم مقام سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اگر آژانس های فروش بلیت هواپیما یا سایر فعالان این صنعت اقدام به فروش بلیت هواپیما در کنار سایر خدمات مانند هتل و یا مانند آن کنند، مرتکب تخلف شده اند.

به گفته خوشکو، فرقی نمی کند آژانس های هواپیمایی فروش بلیت پرواز را منوط به دریافت خدمات مشترک دیگری کرده باشند یا با رضایت مشتری چنین فعالیت هایی داشته باشند.

منبع: ادامه مطلب

انتهای پیام/